Які компанії більше за всіх забруднюють світ пластиком — дослідження

  1870

  Двадцять компаній виробляють більше половини всіх відходів від використання одноразового пластику у світі, йдеться у звіті The The Plastic Waste Makers index (Індекс виробників пластикових відходів), проведеному австралійською організацією Minderoo, Лондонською школою економіки та іншими партнерами. Згідно з ним, серед глобальних компаній, відповідальних за 55% світових відходів одноразового пластику, є як державні, так і транснаціональні корпорації. В їх числі — нафтогазові та хімічні гіганти.

  Редакція «Процесу» розповідає докладніше про індекс світових виробників відходів з пластика.

  Які компанії більше за всіх забруднюють світ пластиком — дослідження

  Індекс виробників пластикових відходів зосереджений на компаніях, які виробляють полімери для одноразових речей. Це маски для обличчя, пластикові пакети та пляшки. Після свого короткого корисного «життя» вони опиняються на звалищах, спалюються або забруднюють океани.

  За обсягами виробництва одноразових пластикових речей на душу населення серед країн на першому місці — Австралія. Вона випереджає США, Південну Корею та Велику Британію. Найбільша компанія-виробник одноразового пластику — ExxonMobil, на частку якої припадає 5.9 мільйонів тонн відходів у світовому масштабі. Далі йде найбільша хімічна компанія в світі Dow, що базується в США — 5,5 млн тонн пластикових відходів, а на третьому місці — китайська нафтогазова компанія Sinopec — 5,3 млн тонн.

  Одинадцять компаній зі списку розташовані в Азії, чотири – в Європі, три – в Північній Америці, одна – в Латинській Америці, і ще одна компанія – на Близькому Сході. Виробництва пластика цими бізнесами фінансують провідні світові банки: Barclays, HSBC, Bank of America, Citigroup і JPMorgan Chase. За даними дослідження, в 2019 році всього в світі викинули 130 мільйонів тонн одноразового пластику, з яких відходи 20 згаданих в дослідженні компаній становлять 55%.

  Згідно з аналізом, величезний обсяг пластикових відходів 20 найбільших світових компаній становить більше половини з 130 мільйонів метричних тонн одноразового пластику, викинутого в 2019 році.

  Одноразовий пластик забруднює не тільки води, але й повітря. Він виробляється переважно з викопного палива, що в результаті призводить до кліматичної кризи з одного боку, а з іншого — до накопичення сміття по всьому світу. Щорічно переробляється усього 10-15% від усього обсягу одноразового пластику.

  Криза пластикових відходів наростає з кожним роком. У найближчі п’ять років світові потужності з виробництва одноразового пластику можуть зрости на третину. До 2050 року на виробництво пластика припадатиме 5-10% викидів парникових газів.

  У дослідженні йдеться про те, що індустрія з виробництва пластика в усьому світі працює з мінімальним втручанням держави вже десятки років. І це не дає перейти до економіки замкнутого циклу, коли пластик виробляють з перероблених відходів або використовують повторно. У 2019 лише 2% одноразових речей із пластику виготовили з перероблених полімерів.


  • не пропусти

  • магазин