Український інститут національної пам’яті випустив відео про радянські міфи щодо Дня перемоги

  1251

  8 травня країни ООН відзначають День пам’яті та примирення. До цієї дати Український інститут національної пам’яті презентував відеоролик, створений у межах відеопроєкту «Війна і міф».

  Український інститут національної пам’яті випустив відео про радянські міфи щодо Дня перемоги. Про це повідомляється на офіційному сайті.

  В Інституті національної пам’яті нагадують, що Російська Федерація наразі використовує форми і сенси радянської воєнної пропаганди та надалі культивує міфи довкола Другої світової війни.

  «Міфи про Другу світову розповсюджуються російською пропагандою не лише на теренах України і Росії, а й у всьому світі. Таке поширення зумовлене тим, що ця пропаганда спирається на суспільні стереотипи, які формувалися тоталітарним режимом багато років», – йдеться в повідомленні.

  На думку інституту, розвінчування радянських міфів заважатиме сучасній Росії монополізувати перемогу Червоної армії над нацизмом, адже в її лавах боролися мільйони українців та представників інших національностей. Крім того, ця перемога не повинна для стати виправданням агресії теперішньої російської влади в інших країнах, зокрема в Україні, коли свої дії виправдовують тим, що «ми не можемо бути агресорами, адже ми звільнили світ від Гітлера».

  «У ролику ми розвінчуємо міф про те, що “День Перемоги” в Радянському Союзі був завжди “святом всенародного торжества”. Акцентуємось, що відзначення 9 травня, як “Дня перемоги” виникло лише в “брежнєвські часи”, коли комуністична партія посилала патріотичну риторику. Зауважуємо, що в період з 1947 до 1965 року існували вихідні та святкові дні, однак “День перемоги” до них не відносився. Нагадуємо, що наразі “День перемоги” використовує путінська Росія у свої пропагандистській роботі», – йдеться в описі до відероботи.  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин