Прикордонники розповіли, на що перетворився проект «Стіна»

  2874

  Очільник Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко заявив, що зараз триває облаштування кордону з Російською Федерацією. При цьому проекту «Стіна» немає.

  «Проекту «Стіна» немає. Така назва збереглася в побуті. На жаль, в нашому суспільстві проект «Стіна» асоціюється лише з негативними проявами», – заявив Дейнеко в інтерв’ю «РБК-Україна».

  За його словами, те, що вдасться завершити облаштування кордону з РФ, залежить тільки від України і того, що хоче бачити суспільство на кордоні.

  «Треба розуміти, що немає такої стіни, яка б нас надійно від неї захистила, стала своєрідним саркофагом від російських «Іскандерів» і танків. Такої стіни не існує. Єдиною стіною може бути готовність до самопожертви і мужність наших воїнів з ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужби та всіх інших сил безпеки і оборони», – пояснив Дейнеко.

  Він додав, що в його уявленні «стіна» повинна забезпечувати 100% контроль за лінією кордону.

  «Саме таке інженерне облаштування ми і проводимо. Облаштовуємо протитанковий рів, контрольно-слідову смугу, рокадну дорогу і завершуємо це все створенням системи відеоспостереження. Тобто ми будуємо вежі, на які встановлюємо відеокамери та тепловізори, які постійно у форматі 24/7 забезпечують контроль за державним кордоном. Це найбільш ефективна система, яка дозволяє повністю виключити людський фактор», – зазначив глава ДПСУ.

  Зазначимо, проект Європейського валу на кордоні з РФ почав виконуватися в 2014 році після початку російської агресії. Станом на 2018 рік міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомляв, що так звана «Стіна» готова на 80%.

  Нагадаємо, що в липні 2017 року Генпрокуратура виявила схему розтрати та привласнення бюджетних коштів в ході будівництва проекту «Стіна» на кордоні з Росією. На початку вересня військова прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно посадових осіб Держприкордонслужби, яких звинувачують у розкраданні коштів, виділених на проект.


  • не пропусти

  • магазин