У Єгипті знайшли рідкісні гробниці доісторичних часів

  543

  Єгипетські археологи виявили в дельті Нілу десятки рідкісних гробниць, що належати до періоду першого виникнення царства фараонів понад 5000 років тому, повідомляє Reuters.

  Ці часи називають також доісторичним Єгиптом – періодом від появи людини до формування землеробської цивілізації. Знайдені гробниці являють собою ями овальної форми, в які поміщалися тіла в положенні сидячи навпочіпки, спрямовані на захід. У деяких гробницях знайдені посудини циліндричної та грушеподібної форм. Також археологами виявлені духовки, печі, залишки фундаменту з сирцевої цегли, глиняні посудини та амулети (особливо жуків-скарабеїв), деякі з них були зроблені з напівкоштовних каменів, і сережки.

  Також поблизу знайдені гробниці більш пізнього періоду – гіксосів (1650-1500 років до нашої ери), коли західноазіатські кочівники захопили країну, поклавши край Середньому царству Єгипту.

  За словами єгиптологів, знахідки можуть пролити світло на два важливі періоди в Стародавньому Єгипті – період Буто, який почався близько 3300 років до нашої ери, і до періоду Накада III (близько 3100 років до нашої ери), в якому почало складатися суспільство з різних верств.

  В кінці минулого року в ізраїльському Назареті археологи виявили будинок, де, як передбачається, своє дитинство провів Ісус Христос, живучи разом з Марією і Йосипом. Припущення про належність цього будинку сім’ї Ісуса вперше було висунуто в 19 столітті, проте в 1930-х роках цю ідею відкинули.


  • не пропусти

  • магазин