Коли в Україні почнеться справжня весна – прогноз метеоролога

  3067

  Незважаючи на те, що весна наближається до свого календарного екватора, температурні показники далекі від звичного тепла. У вітчизняному гідрометеорологічному інституті НАН розповіли, якої погоди українцям слід очікувати в квітні і травні.

  За словами спеціалістки з кліматичних досліджень Вазіри Мартазінової, починаючи з неділі, 11 квітня, в країну почне приходити справжнє весняне тепло. Незважаючи на загальне підвищення температури, в різних регіонах як і раніше дощитиме, не виключені і часті пориви різкого вітру.

  Спочатку потепління слід очікувати на сході країни – від +15 градусів і вище. В інші регіони більш весняна погода “зазирне” протягом найближчого тижня.

  При цьому, стверджує Мартазінова, погода в цьому році демонструє вельми нестабільні показники. Тому вже в кінці квітня ртутні стовпчики термометрів можуть знову трохи сповзти вниз.

  “Прохолодний” прогноз стосується і Великодніх свят. Спеціалістка стверджує, що весь тиждень перед Великоднем в Україні буде фіксуватися температура трохи нижче квітневої норми. При цьому, додає Вазіра Мартазінова, опадів поки не прогнозується.

  В цілому ж початок травня обіцяє подарувати українцям дійсно справжнє тепло, що дозволить позбутися від уже набридлих курток і светрів. Втім, у порівнянні з попередніми роками, третій місяць весни буде трохи прохолоднішим. За словами Мартазінової, погодні норми злегка нагадують кліматичний період 60-90-х років минулого століття.


  • не пропусти

  • магазин