Третина крижаного шельфу Антарктики може зруйнуватися через зміни клімату

  116

  Вчені з Великобританії змоделювали зміну клімату і прийшли до висновку, що третина крижаного шельфу Антарктики може зруйнуватися. Це призведе до різкого підвищення рівня океану.

  Більше третини площі шельфового крижаного покриву Антарктики обрушиться в океан, якщо глобальна температура підвищиться на 4 ° C вище доіндустріального рівня. Про це повідомляється в новому дослідженні Редінгського університету.

  Вчені провели найдетальніше дослідження з прогнозування того, наскільки вразливим стане лід на цій території. Також дослідники змоделювали в який момент частина Антарктики обрушаться в океан, якщо температура продовжить підвищуватися.

  Дослідники встановили, що 34% площі всіх шельфових льодів Антарктики (це близько півмільйона квадратних кілометрів), будуть схильні до ризику дестабілізації при потеплінні на 4 ° C. У разі, якщо потепління таки не буде перевищувати 2 ° С, то це дозволить уникнути значне підвищення рівня океану.

  Дослідники також розповіли, що льодовик Ларсена, найбільший залишений шельфовий льодовик на півострові, від якого в 2017 році відколовся айсберг А68, зруйнується в першу чергу.

  «Льодовики є важливими буферами, які перешкоджають безконтрольному підвищенню рівня моря. Коли вони руйнуються, це схоже на гігантську пробку, яку знімають з пляшки, дозволяючи величезній кількості воді потрапити в море, – зазначили вчені. – Ми знаємо, що коли талий лід накопичується на поверхні крижаних шельфів, це може змусити їх тріснути і видовищно обрушитися. Глобальне потепління грає в цьому велику роль ».


  • не пропусти

  • магазин