Вже не AstraZeneca: шведсько-британську вакцину перейменували у Vaxzevria

  106

  Вакцина проти коронавірусної інфекції AstraZeneca отримала нову назву – Vaxzevria. Про це повідомляється на сайті Європейського агентства лікарських засобів (ЕМА).

  Відзначається, що зміна назви не спричинить ніяких інших змін, наприклад у складі препарату. Однак медичний персонал повинен знати про перейменування, оскільки зовнішній вигляд препарату, маркування та пакування будуть мати інший вигляд, уточнили в Агентстві медичних продуктів Швеції.

  ЕМА 25 березня ухвалила зміну назви після того, як компанія подала відповідну заявку.

  Зміна назви вакцини відбулася на тлі відмови декількох країн від застосування препарату через інформацію про побічні ефекти. Так, 29 березня Канада призупинила використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca для людей молодше 55 років через побоювання виникнення тромбів.

  Прищеплювальну кампанію препаратом AstraZeneca в березні призупинили в Німеччині, Італії, Норвегії, Латвії, Ісландії, Франції, Іспанії, Індонезії, Словенії та ряді інших держав. Влада цих країн прийняли дане рішення, керуючись запобіжними засобами через ймовірні побічні ефекти від вакцини. Пізніше після рекомендації ВООЗ ряд країн відновив використання препарату.

  Раніше, 25 березня, стало відомо, що AstraZeneca знизила показник ефективності вакцини від COVID-19 до 76%. При цьому 18 березня в ЕМА заявили, що препарат AstraZeneca безпечний і ефективний проти COVID-19. Однак про небезпеку розвитку тромбів попередять в описі препарату.


  • не пропусти

  • магазин