Глобальне потепління призведе до масових міграцій населення

  1044

  Підвищення температури на планеті, на думку міжнародної групи дослідників, призведе до активних міграцій людей з зон повеней. За прогнозами вчених, це станеться в найближчі десятиліття.

  Image by Joseph thomas from Pixabay

  Робота опублікована в журналі Environmental Research Letters. Щорічно мільйони людей у всьому світі покидають свої будинки через повені. Попередні дослідження показали, що ризик річкових повеней, як очікується, зміниться в результаті глобального потепління і його впливу на гідрологічний цикл.

  З 2008 року стихійні лиха різної природи вже викликали переміщення 288 мільйонів осіб по всьому світу, що в три рази більше, ніж міграції, які відбулися в результаті збройних конфліктів. Основна причина переселення – повені. Водночас майбутні сценарії соціально-економічного розвитку припускають істотне зростання населення в багатьох районах, які сьогодні стикаються з переміщеннями після стихійних лих.

  Нове дослідження міжнародної групи вчених зі Швейцарії, Німеччини та Нідерландів показало, що як глобальне потепління, так і зміна чисельності населення, за прогнозами, приведуть до значного підвищення ризику міграцій, викликаних повенями. Це буде відбуватися в найближчі десятиліття. Вчені використовували глобальний ланцюжок моделювання клімату та гідрології затоплення, що включає безліч моделей.

  Як з’ясувалося, якщо зміна клімату піде відповідно до Паризької угоди, а чисельність населення залишиться на нинішньому рівні, міграції людей із зон повеней будуть рости приблизно на 50 відсотків на кожен градус підвищення температури на планеті.

  Якщо ж додати в моделювання дані про прогнозоване зростання населення, результати виявляться зовсім плачевними: в цьому випадку ризик міграцій до кінця сторіччя повинен вирости на 350 відсотків (якщо чисельність населення не зміниться, показник складе 150 відсотків).


  • не пропусти

  • магазин