Вченим вдалося «поговорити» зі сплячими людьми, вторгаючись в їхні сни

  864

  Міжнародна група вчених провела експеримент, в рамках якого змогла успішно «поговорити» зі сплячими людьми, вторгаючись в їхні сни. Але працює такий механізм тільки в рідкісному стані усвідомленого сну.

  «Ми виявили, що люди, що знаходяться у фазі швидкого сну, можуть взаємодіяти з експериментатором і спілкуватися в режимі реального часу. Ми також показали, що ті, хто сплять, здатні розуміти питання, брати участь в операціях з робочою пам’яттю і давати відповіді», – пишуть дослідники.

  Усвідомлений сон – це стан, в якому людина розуміє, що спить. Іноді вона може контролювати хід сну, змінюючи оточення або персонажів.

  Тепер же дослідники з чотирьох університетів незалежно один від одного намагалися поспілкуватися зі сплячими людьми. Зробити це важко навіть з тими, хто часто перебуває в стані усвідомленого сну, тому вчені вирішили об’єднати результати в одну статтю.

  У статті йдеться про те, що деякі учасники могли відповідати на запитання на кшталт «так» або «ні», розрізняти звуки під час сну і навіть провести елементарні обчислення. Замість того, щоб говорити, ті, хто спав, давали відповіді рухом очей або мімікою.

  Прокинувшись, один учасник описав повідомлення від експериментаторів; «Як оповідача фільму». Іншому снилося, що вони знаходяться в кімнаті з мерехтливим світлом, і він сказав: «Я впізнав в цьому код азбуки Морзе».

  Варто відзначити, що відповісти на питання вчених змогли лише 40% добровольців. Більш того, половина відповідей була неправильною або занадто незв’язною для оцінки.


  • не пропусти

  • магазин