Вчені розкрили таємницю «космодрому інопланетян» в Перу

  2618

  Дивні лінії на пустельному плато Наска в Перу, які добре помітні з висоти пташиного польоту і тому вважаються мисливцями за НЛО слідами стародавнього космодрому інопланетян, виявилися складною системою зрошувальних каналів.

  До такого висновку прийшла команда Salvar Nazca під керівництвом інженера Карлоса Ерміда, повідомляє британське видання Еxpress.

  Вчені вивчали геогліфи Наска протягом восьми років, і провели за цей час безліч польових експедицій. Також проаналізували супутникові зображення цих загадкових ліній, створивши мозаїку з 3750 фотографій. Мозаїка складається з 75 рядів і 50 колонок і займає площу близько 2500 квадратних кілометрів в пустелі.

  В результаті масштабної наукової роботи вдалося зібрати велику кількість переконливих доказів того, що малюнки в пустелі мали не тільки ритуальне, але і практичне значення. Це відкриття, як упевнені його автори, може стати в нагоді в сучасному світі при створенні нових систем доставки води в посушливі райони.

  “Лінії на плато Наска були створені із застосуванням складної технології збору води, яка з’явилася ще до приходу інків. Йдеться про величезну систему, яка дозволяла контролювати потоки води в пустелі”, – говорить Ерміда.

  Результати нового дослідження будуть опубліковані в лютому в доповіді “Лінії Наска як гігантська іригаційна система для збору врожаю водомістких культур” на Міжнародному конгресі культурного туризму в Кордові.

  Лінії Наски заворожують археологів і мисливців за НЛО з початку 1940-х років. Ледь помітні з землі, з висоти пташиного польоту над пустелею Наска вони являють собою складні конструкції, які прорізають безплідну пустелю приблизно в 250 милях на південь від столиці Перу міста Ліми. Протягом багатьох років конспірології вважають, що ці геогліфи служили орієнтиром для інопланетних відвідувачів Землі.


  • не пропусти

  • магазин