Перший Mac на базі ARM може отримати модифікований процесор Apple A14

  129

  Apple готує відразу три чипи, які поступово витіснять процесори Intel в лінійці десктопних пристроїв Mac.

  Минулого місяця з’явилася інформація про те, що в 2021 році Apple випустить свій перший Mac на базі процесора ARM. Тепер видання Bloomberg, посилаючись на власні джерела, стверджує, що компанія активно працює відразу над трьома спеціальними чипами на архітектурі ARM. Всі вони, ймовірно, стануть модифікаціями майбутнього процесора A14, яким буде оснащуватися наступний iPhone.

  Передбачається, що конфігурація першого з цих трьох процесорів буде включати 12 ядер: вісім високопродуктивних під кодовою назвою Firestorm і чотири енергоефективних з назвою Icestorm. Наступні моделі отримають конфігурацію з понад 12 ядер. Для порівняння, Apple A13, який в даний час використовується в останніх моделях iPhone і iPad, має шість процесорних ядер.

  Перші ARM-процесори для десктопних пристроїв Apple будуть виготовлятися по 5-нм техпроцесу, а їх виробництвом займеться компанія TSMC. Це повноцінна однокристальна система, що містить центральний і графічний процесори на одному кристалі, тобто повний аналог нинішніх чипсетів серії A.

  Пристрої Mac з ARM-процесорами продовжать працювати під управлінням операційної системи macOS, однак Apple, ймовірно, доведеться її переробити для сумісності з існуючими додатками x86. У компанії вже є проект Catalyst по перенесенню iOS-додатків на macOS, так що, можливо, Apple змусить цю функцію працювати в зворотному напрямку.

  Першим пристроєм на базі ARM може стати нова модель MacBook початкового рівня, оскільки продуктивність і енергоефективність ARM більшою мірою підходять мобільним комп’ютерам. Не виключено, що в майбутньому можуть з’явитися і комп’ютери iMac, оснащені ARM-процесорами.


  • не пропусти

  • магазин