Кліматолог: Українцям у 2020 році варто готуватися до холодного березня

  2722

  Українцям у 2020 році варто готуватися до холодного березня, аномально спекотного літа і тривалої осені.

  В Україні ставатиме все спекотніше, а також кількість екстремальних погодних явищ тільки збільшиться. Про це повідомила учений-кліматолог, науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краківська в інтерв’ю Текстам у відповідь на питання, яка погода нас чекає в 2020 році.

  Зокрема, Краківська сказала: «…Звичайно, у нас ставатиме все спекотніше. Осінь має всі шанси продовжитися до Нового року, а, можливо, й далі. У той же час, березень у нас може бути холоднішим від норми. Як не крути, але взимку у нас короткий день, ми охолоджуємося. Цей максимум охолодження тепер, переважно, припадає на березень».

  При цьому вчена зазначила, що «наші методи прогнозування побудовані на статистичних методах минулого. Тоді система перебувала в постійному стані, і ми могли розраховувати з більшою ймовірністю. Зараз ми маємо систему, яка змінюється дуже швидко. Буквально, кожного року ми маємо щось нове».

  На уточнююче запитання журналіста «Що ж може чекати надалі?» Краківська відповіла: «Один варіант, якщо ми нічого не змінюємо. Тоді на середину цього століття на півночі України ми маємо підвищення температури на 3 градуси. До кінця століття у нас буде підвищення температури на 5-6 градусів. Але боюся, що відчути на собі подібні температурні аномалії зможе не так вже й багато людей. Бо коли ми говоримо, що температура зросте, в середньому, то йдеться за який середній показник протягом усього року. У той час як в реальності ми матимемо справу зі значними температурними коливаннями, коли в окремі літні дні у нас буде перевищення температури на 10 і більше градусів. Такі температурні аномалії витримає точно не кожен».

  За словами Краківської, в Україні «більше 40 градусів вже було. Вже зафіксовано рекорд по Україні — 42 градуси в Луганській області. До середини століття ми будемо мати більше 40 градусів по всій території України. При цьому у нас буде менше опадів у південній Україні, що призведе до опустелювання».

  Як зазначила науковець-кліматолог, науковий співробітник Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, «вже зараз в Україні спостерігається відразу кілька видів засух. У нас спостерігається атмосферна посуха, ґрунтова посуха, гідрологічна посуха, коли пересихають водойми. І ось зараз вже говорять про геологічну посуху, коли вологи не вистачає у верхніх горизонтах грунтів. Тобто, зникає вода в колодязях».

  За словами Краківської, «На півдні ми будемо мати проблеми з підвищенням рівня моря. З огляду на те, що на березі моря знаходиться значна кількість промислових підприємств, це може призвести до потрапляння шкідливих речовин у навколишнє середовище».

  За її даними, «буде також погіршуватися якість повітря. Ми вже мали проблеми із задимленістю і викидами в містах. У нас ростиме так звана антициклональна погода з великою кількістю тихих днів. Відповідно, в повітрі накопичуватиметься велика кількість забруднюючих і шкідливих речовин. Погіршає також якість води. Буде продовжувати зменшуватися водність річок. У північній частині країни збільшиться інтенсивність опадів. У той же час відбуватиметься зміна рослинності. відбуватиметься також зростання кількості лісових пожеж. В цілому, кількість екстремальних погодних явищ тільки зросте».

  Раніше повідомлялося, що минулий рік виявився найтеплішим за всю історію спостережень.


  • не пропусти

  • магазин