iPhone 11 Pro визнали небезпечним для здоров’я

  181

  Після того, як на Apple подали в суд, звинувативши її смартфони в перевищенні допустимих норм електромагнітного випромінювання (SAR), виробник чохлів Penumbra Brands вирішив перестрахуватися і провести незалежне дослідження iPhone 11 Pro.

  Провести його доручили лабораторії PF Exposure Lab з Сан-Маркоса, штат Каліфорнія. Як «піддослідного» використовували смартфон, придбаний в роздробі.

  Вердикт експертів свідчить, що iPhone 11 Pro за рівнем радіочастотного випромінювання не відповідає затвердженим нормам Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC). Йдеться про дворазове перевищення допустимої межі випромінювання. Так, згідно з нормами FCC гранично допустимий рівень електромагнітного випромінювання у смартфона не повинен перевищувати позначку 1,6 Вт/кг. У випадку з iPhone 11 Pro цей показник дорівнює 3,8 Вт/кг.

  Стверджується, що тести проводилися відповідно до регламенту, прийнятого Федеральною комісією зі зв’язку США. Для їх проведення використовувався манекен, створений з матеріалу, що імітує шкіру людини, а сам смартфон знаходився на відстані 5 мм від нього. При скороченні цієї відстані рівень випромінювання тільки збільшиться.

  Нагадаємо, що в грудні минулого року прийшло повідомлення, що до суду подано колективний позов власників iPhone з вимогою виплатити компенсацію і відшкодувати витрати на медичне обслуговування.

  Приводом для позову послужило дослідження, яке провели журналісти видання Chicago Tribune і незалежна профільна лабораторія. В ході нього з’ясувалося, що деякі смартфони, включаючи iPhone 7, iPhone X і iPhone 8 по рівню електромагнітного випромінювання перевищують допустимі норми і можуть завдати шкоди здоров’ю.

  Джерело: appleinsider.com


  • не пропусти

  • магазин