Пентагон не підтримав ініціативу щодо посилення санкцій проти Huawei

  104

  Пентагон і Міністерство фінансів виступили проти введення нових санкцій відносно Huawei, що змусило уряд США відмовитися від політики «затягування петлі» на «шиї» китайської компанії. Про це повідомило видання The Wall Street Journal з посиланням на джерела в уряді.

  За даними ресурсу, Міністерство торгівлі США вже підготувало список нових обмежувальних заходів відносно китайської компанії. Але в підсумку змушене було відмовитися від своєї ініціативи і відкликало законопроект. А все через Пентагон і Міністерства фінансів США, які висловилися проти ескалації конфлікту.

  Серед заходів щодо посилення санкцій розглядалася можливість зниження частки американських технологій в компонентах, що постачаються китайській компанії, до 10%. На сьогодні без отримання відповідної ліцензії компанії можуть постачати компоненти та товари для потреб Huawei, якщо частка розробок і технологій американських компаній в них не перевищує 25%.

  На думку Міністерства оборони США, зростання тиску на Huawei може завдати шкоди американським компаніям. Військові вважають, що китайська компанія- одне з істотних джерел доходів для них. Відмова від співробітництва з Huawei призведе до того, що вони втратять кошти, які могли бути спрямовані на дослідження і підтримку технологічної переваги Америки.

  В одному зі своїх виступів глава оборонного відомства США Марк Еспер заявив про те, що потрібно усвідомлювати важливість підтримки працездатності ланцюжків постачання компаній і появою новацій. На його думку, тут важливо дотриматись балансу.

  Є думка, що те, що сталося тільки зайвий раз показує ті внутрішні розбіжності, які існують всередині уряду США. Спостерігається протистояння групи чиновників, які жадають продовження війни і готові йти до кінця, тільки б зломити Huawei та Китай. І тими, хто вважає, що особливо гарячі голови в гонитві за захистом національної безпеки забувають про те, що своїми діями вони завдають шкоди американським компаніям і економіці країни.

  Джерело: wsj


  • не пропусти

  • магазин