Зафіксовано значні зміни атмосфери Землі

  119

  Вчені Техаського університету A&M заявили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері досягла безпрецедентного за останні 2,5 мільйона років значення. За весь час свого існування люди сучасного типу Homo sapiens не жили в таких умовах. Стаття з результатами наукової роботи опублікована в журналі Nature Communications.

  Фахівці реконструювали склад атмосфери, вивчивши карбонати у вкопних грунтах Лесового плато в Китаї віком до 22 мільйонів років. Дані про концентрацію вуглекислого газу можна було порівняти з результатами дослідження зразків льоду.

  Виявилося, що перші представники роду Homo erectus, що існували 2,1-1,8 мільйона років тому, жили в середовищі з низьким вмістом вуглекислого газу (близько 320 частин на мільйон). Концентрація парникового газу протрималася на стабільному рівні до 1965 року, після чого вона досягла 415 частин на мільйон.

  Вчені також з’ясували, що великі кліматичні зміни в середньому плейстоцені, які викликали Рисс (350-187 тисяч років тому), не пов’язані з коливаннями рівня діоксиду вуглецю, а мали інші причини.


  • не пропусти

  • магазин