Чому в Windows 10 так багато багів? Колишній працівник Microsoft розказав, в чому справа

  1203

  Все через те, що Microsoft скоротила команди з тестування ПЗ і перейшла на тестування за допомогою віртуалізації.

  Попри те, що Windows 10 постійно нарощує свою ринкову частку, ця ОС Microsoft вже відзначилася низкою великих помилок і багів, через які навіть припинялися випуски великих оновлень. Про дрібні помилки і зовсім говорити не доводиться. Чому так відбувається і чому з минулими версіями ОС не було таких проблем? На це питання взявся відповісти колишній працівник Microsoft Джеррі Берг (Jerry Berg), який відпрацював 15 років на посаді Senior Software Developer в відділі з розробки Windows (Windows operating system development team).

  Для тих, хто хоче зрозуміти всі тонкощі процесу виникнення все нових і нових багів і помилок у Windows 10, рекомендуємо подивитися 16-хвилинний відеоролик цілком. Але якщо викладати суть коротко — проблема зводиться до спрощення підходу до тестування: якщо раніше тестуванням Windows 10 займалося безліч команд в структурі самої Microsoft, і для своїх цілей вони використовували найрізноманітніше апаратне забезпечення з настільними та дискретними відеокарти, самими різними процесорами і материнськими платами, то після масштабних звільнень в 2014 і 2015 роках Microsoft перейшла на тестування Windows за допомогою засобів віртуалізації, які виконуються на одних і тих же процесорах, при однакових компонентах апаратного забезпечення, однакових обсягах пам’яті і т.д.

  https://youtu.be/S9kn8_oztsA

  Втім, Microsoft не відмовилася від тестів на людях. Внутрішнє тестування Windows 10, що виконується за допомогою віртуалізації, доповнено програмою Windows 10 Insider, в рамках якої кожен користувач може спробувати свіжі передрелізні збірки і, в разі виникнення помилки, відправити в Microsoft звіт.

  Але біда в тому, що звичайні люди не в змозі широко документувати проблеми — так, щоб розробники могли їх точно відтворити і зрозуміти, в чому полягає помилка. А професіоналів, як уже сказано вище, Microsoft просто скоротила.

  Що ж стосується телеметрії — звітів, які надсилаються в Microsoft при виникненні якихось помилок, то вони містять в собі зовсім не той обсяг даних, щоб можна було чітко встановити причину «падіння» системи. Умовно, для цього потрібен великий дамп з усією детальною інформацією, а зараз в Microsoft відсилається тільки маленький.

  В результаті все це призводить до того, що одна невелика помилка може розростися до величезних масштабів, паралізується робота безлічі комп’ютерів і виникають ті самі гучні відгуки оновлень.

  Джерело: Jerry Berg Youtube


  • не пропусти

  • магазин