Криптовалюта Facebook Libra вже стала предметом антимонопольного розслідування

  69

  Оборот Libra планується запустити в першій половині 2020 року.

  Як відомо, в червні компанія Facebook анонсувала криптовалюту Libra – «просту глобальну валютну і фінансову інфраструктуру, яка розширює можливості мільярдів людей». Поряд з Facebook в число засновників некомерційної групи Libra Association, яка контролюватиме Libra зі своєї штаб-квартири в Женеві, увійшли платіжні системи Visa і Mastercard, і великі інтернет-компанії. В даний час доступний офіційний сайт Libra і документація для розробників, а оборот Libra планується запустити в першій половині 2020 року.

  Відразу після анонсу чиновники Європейського союзу висловили побоювання, що Libra може стати тіньовим банком і дали зрозуміти, що проект піддасться ретельному вивченню з боку регулюючих органів.

  За повідомленням Bloomberg, в Євросоюзі вже розпочато антимонопольне розслідування «потенційно антиконкурентної поведінки» Libra, викликане побоюваннями, що нова валюта і побудована на ній платіжна система незаконно витіснять конкурентів.

  На думку регуляторів, Libra може створити «потенційні обмеження конкуренції», використовуючи дані користувачів. Регулятори також вивчають можливу інтеграцію додатків Libra в такі сервіси Facebook, як WhatsApp і Messenger.

  Представники Facebook і Європейської комісії відмовилися коментувати повідомлення про розслідування.


  • не пропусти

  • магазин