Найбільш незвичайні та страхітливі комахи в світі (10 фото)

6240

Сімейство комах налічує більше мільйона різних видів, і це тільки вивчена і класифікована частина, решта ж досі не попадалися в руки вчених. Серед цього різноманіття деяким з них просто судилося стати такими незвичайними.

Гусениця метелика-мегалопігіда (Puss Moth Caterpillar)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Через своє м’яке тіло і високий вміст білка, гусениці, як правило, неймовірно уразливі. Щоб відвести від себе хижаків, вони часто вдаються до тактики залякування. Іноді вони використовують яскраві, викликаючі кольори, іноді використовують мімікрію – маскуючись і діючи як інші, більш небезпечні комахи. Гусениця метелика-мегалопігіда використовує мімікрію, формуючи «здивоване обличчя», яке нагадує страшне обличчя хребетної тварини, що одного його виду достатньо, щоб більшість хижаків передумали на неї полювати.

Гусениці володіють яскраво-зеленим забарвленням і з боків їх тіл часто можна помітити ряд білих плям. На голові у них розташована пара чорних «очних плям» безпосередньо над «пащею», через яку виступає справжня голова гусениці. Ефект вражаючий, проте він виглядає ще більш моторошним в дії: якщо гусеницю торкнутися в будь-якому місці її тіла, вона миттєво повертає своє «обличчя» до нападаючого. Якщо торкнути її в іншому місці, голова тут же обернеться в цьому напрямку і буде стежити за вами, як Мона Ліза з пекла.

Ну, а якщо і це не спрацює, вона завжди може обприскати нападника хмарою мурашиної кислоти з двох своїх рогів на спині.

Богомол «диявольська квітка» (Devil’s Flower Mantis)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Один з найбільших типів богомола, богомол «диявольська квітка» також є одним із дивніших. І це говорить багато про що, коли мова заходить про богомола. Самки цього виду можуть досягати до 13 сантиметрів в довжину. Їм вдалося виробити цілий ряд природних кольорів, які дозволяють їм наслідувати «диявольську квітку», один з підвидів орхідеї.

Богомоли є хижаками і їх мисливський стиль зазвичай полягає в нерухомому сидінні, поки їх жертва не наближається в межі досяжності. Як тільки це відбувається, богомоли з блискавичною швидкістю підкидають свої передпліччя, щоб зловити мух, жуків, і навіть, в деяких випадках, птахів. Богомол «диявольська квітка» використовує свою кольорове забарвлення, імітуючи квітку для того, щоб заманити свою жертву поближче до себе.

Гусінь Шерстолапки Сором’язливої (Dasychira Pudibunda Caterpillar)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Шерстолапка Сором’язлива, відома також як Червонохвіст, це нічний метелик. Його яскраво-жовті гусениці покриті клаптиками колючих волосків, які схожі на голки дикобраза. По центру спини у них проходить ще один ряд пучків волосся, по одному на кожному сегменті тіла. На кінці тіла гусениці знаходиться великий чорний або коричневий відросток.

Здалеку ця гусениця нагадує шматочок мочалки, але поблизу, де можна розглянути її подвійний ряд мандибул, вона вже не здається настільки милою і пухнастою. Іноді популяція шерстолапки сором’язливою різко зростає і тоді можна побачити цілий килим з цих гусениць, що покриває дерева. У 1988 році, хвиля гусениць шерстолапки сором’язливої знищила 20 гектарів букових лісів Данії.

Гігантський колючий паличник (Extatosoma Tiaratum)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Той, хто дивився фільм «Індіана Джонс і Храм Долі» повинен моментально впізнати цього монстра, якого часто називають Гігантський колючий паличник. Будучи найбільшим відомим видом палочників, гігантський колючий паличник може досягати 20 сантиметрів в довжину і, як правило, покритий великими колючими шипами, які служать як камуфляжем, так і захисними обладунками.

У більшості випадків це комаха намагається злитися з навколишнім середовищем, але якщо він відчуває загрозу, паличник встає на диби, на задні лапи і розкидає свої передні лапи, також як скорпіон. Цікаво, що гігантський колючий паличник також випускає хімічну речовину, яке призначене для відлякування хижаків, але для людей воно нагадує за запахом арахісове масло.

Гусінь Північноамериканського вітрильників (Pipevine Swallowtail Caterpillar)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Північноамериканський вітрильник – це красивий флуоресцентний синій метелик, який зазвичай зустрічається в Північній і Центральній Америці. З іншого боку, його личинка, являє собою броньовану криваво-червону гусеницю з тонованими навісами для очей і чотирма рядами тупих рогів, що проходять уздовж усього його тіла.

Гусениці живуть в групах, поки вони зовсім молоді, але з плином часу, перед тим як стати лялечкою, вони розповзаються в різні боки. Вони також міняють колір у міру свого зростання, переходячи з червоного в чорний, в той час як їх роги набувають яскраво-помаранчевий відтінок. Яскраві кольори є попередженням – гусениці північноамериканського парусника харчуються переважно кирказон, отруйною рослиною, і зберігають у своїх тілах токсини, що знаходяться в листі.

Метелик Атлас (Atlas Moth)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

У більшості випадків саме гусениці метеликів виглядають дуже дивно, в той час як самі метелики виглядають сіро і нецікаво. По всій імовірності, метелик Атлас про це не чув. Володіючи розмахом крил в 25 сантиметрів, метелики Атлас вважаються найбільшими метеликами на планеті. У них також є дуже незвичайна риса – передні кінці їх крил практично ідеально нагадують голову змії, що приготувалася атакувати.

Названий метеликом-коброю, з очевидних причин, метелик Атлас мешкає в Південно-Східній Азії, де її розводять в цілях отримання шовку.

Гусениця хвостатого імператорського метелика (Tailed Emperor Butterfly Caterpillar)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Якщо вам вдасться опинитися на східному узбережжі Австралії приблизно в березні або квітні, ви зможете помилуватися одним із цих дивних істот. Гусениця хвостатого імператорського метелика виглядає цілком звичайно, якщо дивитися на частину її тіла, що розташована нижче голови. Однак її голова безумовно заслуговує місця в цьому списку.

З широкого, броньованого чола відходять чотири дивних роги, які виглядали б більш гармонійно на динозаврові, ніж на будь-чому з цього тисячоліття. Метелики відкладають яйця в групах, як правило, на деревах брахіхітона полум’яного (Brachychiton acerifolius), і інопланетні гусениці з’являються десь наприкінці березня.

Африканський колючий богомол (Spiny Flower Mantis)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Ще один неймовірний на вигляд богомол – африканський колючий богомол (Pseudocreobotra wahlbergi), знову ж таки, є квітковим богомолом, маскуючи свій зовнішній вигляд під візерунок квітки. Цей богомол дуже маленький за розміром, і його довжина досягає всього лише 38 міліметрів. Він мешкає в деяких областях Південної Африки.

Як і більшість інших богомолів, африканський колючий богомол – це ненажерливий канібал, причому, чим дорослішими вони стають, тим вища ймовірність того, що вони з’їдять інших богомолів, що попалися їм на шляху. Ще одним цікавим фактом є те, що мішок для яєць самки може бути більше її самої в три рази.

Скорпіонова муха (Scorpionfly)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Хоча ця комаха схоже на результат дивного генетичного експерименту по зрощуванню жала скорпіона з осою, це «жало» насправді є набагато менш шкідливим: це геніталії мухи.

Тим не менш, комаха від цього не виглядає менш дивною. Скорпіонову муху можна виявити по всьому світу, і вони мешкають на нашій планеті ще з мезозойської ери. Більш того, їх вважають попередниками більшості наших сучасних метеликів і метеликів, об’єднаних в загальний загін – Лускокрилі.

Гусениця Шовкопряда Каллета (Calleta Silkmoth Caterpillar)

Самые необычные насекомые в мире (11 фото)

Якби Джексон Поллок (Jackson Pollock) і Бог зустрілися, щоб створити дизайн, вони, ймовірно, придумали б щось схоже на личинку Eupackardia calleta, також відому як гусениця шовкопряда каллета. Володіючи яскравою кольоровою гамою та колючками з небезпечним виглядом, гусениця шовкопряда каллета є саме тією гусеницею, від якої більшість хижаків тримається подалі.

Цей вид шовкопряда мешкає в південній частині США, і змінює свій колірний узор в залежності від віку та факторів навколишнього середовища. Цей метелик харчується в основному мексиканськими стрибаючими бобами, плодами та листям рослини, що виростає в Мексиці, Техасі та Арізоні.• новини партнерів