Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (15 фото)

2199

Сан-Франциско – одне з найбільш популярних міст в світі. Головною його пам’яткою є знаменитий міст Золоті Ворота, перекинутий через однойменний протоку, що з’єднує затоку Сан-Франциско з Тихим океаном.

Міст Золоті Ворота з’єднує південну частину каліфорнійського округу Марін і місто Сан-Франциско, розташований на півночі однойменного півострова. Золоті Ворота – це висячий міст, його проїжджа частина підвішена за допомогою сталевих кабелів і канатів. Довжина моста дорівнює 1970 метрів, довжина основного прольоту – 1280 метрів, висота опор – 230 метрів, а відстань від води до проїжджої частини рівна 67 метрам.

Будівництво мосту велося чотири роки з 1933 по 1937 рік. Це було не саме просте час для економіки – час Великої депресії. До того ж, місто ледь відновився від наслідків страшного землетрусу в 1906 році.

Головним інженером проекту став Джозеф Строусс – визнаний світовий геній в будівництві мостів. Сотні його грандіозних ідей реалізовані по всьому світу. Джозефу Строуссу допомагав архітектор Ірвінг Морроу і Чарльз Альтон Елліс, які зробили всі математичні обчислення.

27 травня 1937 міст через протоку Золоті ворота був урочисто відкритий. Він став найбільшим висячим мостом в світі і залишався таким аж до 1964 року, коли його обійшов міст Верразано в Нью-Йорку.

Сьогодні міст Золоті ворота є частиною федерального шосе. Щодоби по ньому проїжджає в середньому сто тисяч автомобілів. Кількість смуг руху в одну або іншу сторону міняється залежно від завантаженості і часу доби. Розділювальна смуга між зустрічними потоками на мосту представляє з себе лише пластмасові стовпчики, які легко збити і виїхати на зустрічну смугу. Незважаючи на обмеження максимальної швидкості на мосту щорічно трапляється кілька автомобільних аварій. На мосту також є частина для пішохідного та велосипедного руху.

Крім того, що міст Золоті Ворота – один із найбільш упізнаваних мостів у світі, він ще відомий, як найпопулярніше у світі місце для самогубств. Щомісяця на мосту здійснюють самогубства кілька людей. Серед них є і люди, які приїжджають на взятих в прокат автомобілях, з найвіддаленіших куточків США. Адміністрацією мосту багато разів піднімалося питання про будівництво спеціальних захисних огороджень, але кожного разу обговорення питання натикалося на дорожнечу і трудомісткість такого будівництва. Поки лише вздовж пішохідної частини встановлено безліч телефонів для зв’язку з центром антикризового консультування, і встановлені таблички з написами: «Надія є. Подзвони. Наслідки стрибка з цього мосту фатальні і трагічні».

Міст Золоті Ворота є одним із символів США і гордістю американського народу. Багато компаній і організації використовують його зображення в різних стилізованих формах на своїх логотипах і емблемах. Кіноіндустрія теж не обходить його стороною, знімаючи яскраві епізоди на мосту або поряд з ним.

Міст Золоті Ворота в Сан-Франциско, безсумнівно, є однією з найяскравіших пам’яток не тільки Каліфорнії, але і всіх Сполучених Штатів. Це грандіозна споруда, побудована в тридцяті роки минулого століття, зберігає дух свого часу, і до цих пір привертає пильну увагу мандрівників.

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (8)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (4)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (5)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (6)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (7)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (10)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (9)

Міст «Золоті Ворота» візитка картка США та символ Сан-Франциско (3)
• не пропусти• магазин

• новини партнерів