Замок Лорето, неймовірно красивий замок на острові озера Ізео, що в Північній Італії (18 фото)

1331

Лорето (італ. isola di Loreto) – невеликий приватний острів і замок на озері Ізео в Північній Італії.

В кінці 5 століття тут був побудований монастир, який проіснував протягом кількох століть, і, зрештою, покинутий в 16 столітті. Під час візиту на острів кардинала Карло Борромео в 1580 році тут жив один пустельник на ім’я Пітер. В кінці 19 століття історик Габріель Роза згадував про наявність на острові Лорето руїн древньої фортеці з двома вежами і каплицею.

Змінивши кілька господарів острівець дістався на початку 20 століття капітану Королівського флоту Вінченцо Річьері, який в 1910 р. побудував тут неоготичний замок і пристань з двома невеликими маяками. Навколо замку був посаджений хвойний сад.

Нещодавно острів прославився тим, що його збирався придбати Джордж Клуні, що вже має резиденцію неподалік, але чомусь передумав.

Площа озера Ізео, розташованого в Ломбардних Передальпи, становить 65 кв.км, максимальна глибина – 251 м, максимальна ширина – 5 км, максимальна довжина – 25 км. Озеро заповнює кінцевий басейн древнього льодовика, має круті скелясті береги.

На південному березі озера розташоване однойменне місто Ізео. У середині озера знаходиться найбільший в Європі природний озерний острів (гора-острів) Монте-Ізола, популярний у дельтапланеристів.

Основний місцевої економіки є туризм. Туристичний сезон триває з травня по вересень. Проводяться численні заходи: вітрильні регати, концерти та виступи. Культивуються різні види спорту. У тому числі вітрильний спорт, дайвінг і риболовля. В озері водиться форель і щука.• новини партнерів