В Україні знаходиться унікальна для Європи сонячна електростанція (відео)

1730

На Дніпропетровщині вирішили створити електростанцію за новітніми технологіями, яка дає значно більше електроенергії. Таких станцій не так багато і у самій Європі, пише 24 канал.

Сонце – надпотужне джерело енергії. І, що важливо, воно не лише невичерпне, а й екологічно чисте. Переваги використання сонячної енергетики давно оцінили у світі. Ці технології дійшли й до України. Сонячні електростанції можна зустріти в різних куточках нашої країни – у Криму, на Львівщині, Херсонщині, Вінниччині.

Та в невеликому містечку Підгородне на Дніпропетровщині пішли далі й збудували унікальний для Східної Європи сонячний парк “Солар парк Підгородне”. Він працює за трекерною системою. Замість звичних стаціонарних панелей із сонячними батареями тут використовують рухомі модулі, які “стежать” за сонцем.

З допомогою спеціальних датчиків протягом дня панелі повертаються услід за небесним світилом. Так само, як усім з дитинства відомі соняшники. У підсумку такі рухомі батареї дозволяють виробляти на 50% більше енергії, ніж звичайні стаціонарні установки.

Всього у Підгородному встановлено 10400 модулів потужністю більше 2500 кіловат. Цього достатньо, щоб забезпечити енергією майже 30 тисяч домогосподарств.

Нова станція дозволить економити до півмільйона тонн вугілля на рік. І до того ж уникнути таких небажаних викидів парникових газів.

Між іншим, збудований “Солар Парк Підгородне” повністю на кошти вітчизняних інвесторів.