Тканини оббивки м’яких меблів: який матеріал найкращий?

124

Купуючи новий диван, ми неодмінно дійдемо до питання оббивки. Виробники пропонують десятки видів тканин з різними властивостями. І якщо ви не текстильний експерт, розібратися в такій різноманітності доволі складно. Фахівці меблевого магазину TABURETKA.UA зібрали перелік найкращих тканин, які отримують позивні відгуки покупців.

У статті розглянемо характеристики оббивок, різновиди тканин та з’ясуємо, як вибрати тканину для різних потреб. Розпочнемо!

Яка тканина вважається якісною?

Є 5 головних критеріїв, які допоможуть визначити хорошу тканину для оббивки м’яких меблів.

  1. Метод Мартиндейла або стійкість до стирання ворсу. Якісна оббивка слугує багато років, не втрачаючи гарний вигляд. Щоб перевірити якість полотна, його кладуть у спеціальну камеру, де працює наждачний валик. Валик діє на поверхню полотна, поки не з’являться пошкодження. Якісна оббивка витримує мінімум 20 тисяч циклів.
  2. Щільність тканини вимірюється в грамах на метр квадратний і залежить від кількості ниток на 10 см2. Для прикладу, мікрофібра має щільність поверхні 250г/м2, тому вона більш стійка до подряпин і кігтів тварин, ніж рогожка із щільністю 150г/м2.
  3. Стійкість до вигорання кольору теж важлива, адже практично неможливо захистити диван від сонячних променів. Для перевірки цього параметру, на полотно діє ультрафіолет протягом 240 годин. Поступово колір тканини наближається до сірого відтінку. Для домашніх м’яких меблів оптимальний показник становить 3/5.
  4. Важливою є еластичність. Це здатність тканини розтягуватись і відновлювати початкову форму без деформацій.
  5. Пілінгування – це стійкість текстилю до скручування. Цей показник варто враховувати, якщо ви обрали оббивку з кашеміру або поліестеру.

Яка тканина найкраща для оббивки дивана?

Щоб полегшити ваш вибір, ми склали перелік найпопулярніших тканин оббивки для диванів та крісел. Розглянемо детальніше.

  • Флок

М’який, приємний на дотик матеріал, стійкий до зносу та забруднень. Добре переносить вологе чищення. Флок складається із 2х шарів – це бавовняна основа на яку наносять клей. За допомогою процесу електричної поляризації, всі ворсинки розміщуються вертикально. В результаті отримують м’яку поверхню, яка має відмінну стійкість до кігтів домашніх тварин, вологи і бруду. Флок чудово підходить для диванів, що використовуються для щоденного сну, оскільки він приємний на дотик.

  • Велюр

Шляхетний матеріал із коротким ворсом, який надає дивану розкішного вигляду. Однак вимагає делікатного догляду. Велюр має оксамитовий відблиск завдяки ворсинкам, що знаходяться під нахилом. Велюровий диван слугує близько 5-ти років, але не підходить для сімей з маленькими дітьми і домашніми тваринами.

  • Замша

Натуральна замша використовується досить рідко. Частіше – штучна. До складу тканини входять бавовна, поліестер і тефлонове волокно, яке робить дивани і крісла стійкими до зносу, подряпин та бруду. Візуально штучна замша практично не відрізняється від натуральної, але коштує дешевше.

  • Вельвет

Міцна тканина з характерним рубчиком, стійка до стирання. Відстань між рубчиками може бути різною і вона впливає на тип тканини (вельвет – мікровельвет). Ідеально підходить для класичних інтер’єрів. Вельвет буває 2х типів: натуральний (бавовна) та комбінованим (бавовна + еластан/поліестер). Вельветовий диван потребує делікатного догляду. Його не можна сильно терти або мочити, бо є ризик випадання ворсу.

  • Шеніл

Надійна та щільна тканина з довгим ворсом, стійка до зношування та забруднень. Шеніл має високі рубчики, що візуально нагадують гусінь (звідси й походить назва полотна). Купити диван із такою оббивкою, означає не мати обмежень у використанні. Адже поверхня стійка до УФ, стирання і бруду. Доглядати за диваном просто: його можна чистити мильним розчином і м’якою губкою, обов’язково висушити після цього.

  • Жаккард

Лідер серед оббивок для диванів. Жаккард має цікавий геометричний або квітковий візерунок і вабить гарним виглядом. Текстиль міцний, має складне переплетення ниток і високу стійкість до стирання. Диван розкладний із такою оббивкою надвидзчайно простий в догляді. Його достатньо пилососити раз на тиждень.

  • Рогожка

Волокна рогожки розташовані в шаховому порядку і утворюють схожий на мішковину матеріал. Тканина груба, міцна з характерною фактурою, стійка до стирання і забруднень. Для підвищення зносостійкості в склад рогожки додають поліестер і акрил. Тому диван рогожка – це універсальний варіант на всі випадки життя.

  • Мікрофібра

Синтетична тканина, яка за своїми властивостями перевершує багато натуральних матеріалів. Вона міцна, стійка до зношування, легко чиститься і не вигорає на сонці. Для виготовлення мікрофібри використовують волокна нейлону й поліестеру. Полотно має приємну поверхню і відмінну стійкість до всіх механічних пошкоджень. Це чудовий варіант, якщо ви маєте домашніх тварин, адже мікрофібра – це тканина “антикіготь”.

Як обрати тканину залежно від призначення дивана?

  • Для дитячого дивана підійдуть матеріали з високим рівнем зносостійкості, які легко чистити і які не викликають алергічних реакцій. Ідеальним варіантом буде мікрофібра та флок.
  • Для дивана у вітальні підійде будь-який текстиль, який гарно доповнює дизайн кімнати. Це може бути як класичний вельвет, так і сучасна мікрофібра.
  • Для дивана в спальні пріоритет варто віддати приємним на дотик матеріалам, які забезпечують комфорт і здоровий сон. Велюр, флок, замша, мікрофібра.
  • Для дивана на кухні обирайте тканини з водовідштовхувальними властивостями, які легко чистити від жирних плям. Зверніть увагу на мікрофібру та рогожку.

Не витрачайте час і кошти абияк. Використовуйте знання зі статті, поцікавтесь характеристиками оббивки в консультантів і насолоджуйтесь комфортно облаштованим простором щодня.

Купити сучасний диван із різними варіантами оббивки зручно на сайті інтернет-магазину TABURETKA.UA.



• не пропусти