Живі камені, крижане волосся і багато іншого: 15 неймовірних феноменів природи

1484

Зазвичай люди намагаються знайти раціональне пояснення всього побаченого, але найбільш незвичайні і рідкісні природні явища досі вражають уяву, захоплюють, або навіть лякають. Здавалося б, сучасна наука відкрила вже всі секрети, але Земля продовжує дивувати своїми красотами і незрозумілими феноменами. 15 най-най з них – нижче.

Живі камені

© depositphotos.com

На перший погляд, ці камені нагадують якісь органи тварин або людей, що були заточені в камінь. Проте, такі камені-органи можна знайти на пляжах в деяких місцях по світу.

Лінзоподібні хмари

© depositphotos.com

Такі хмари схожі або на НЛО, або на в’єтнамські головні убори. Вони утворюються, коли вологе повітря проходить над горами.

Підводні кола на дні

© taringa.net

В акваторії Японії на морському дні можна знайти дивні кола, які багато людей вважали раніше чимось надприродним. Насправді, їх виробляють місцеві рибки сімейства іголкобрюха, які, ляскаючи плавниками в піску, зманюють самок, а паралельно створюють такі сюрреалістичні картини.

Дерева-кокони

© blogforlife.org

Насправді, подібні дерева повністю заткані павутинням. Під час повені вони є єдиним місцем, де павуки можуть знайти притулок.

Вири

© depositphotos.com

Подібні явища формуються приливними течіями, що прямують в різні боки. Вири можуть затягнути під воду плавців і навіть невеликі судна.

“Крижане волосся”

© phactual.com

Іноді на рослинах можна побачити незвичайні крижані “зачіски”. Вони утворюються з-за хімічних реакцій, викликаних бактеріями, якими були вражені ці рослини. Після цього вода замерзає на них дуже нетрадиційним способом.

Велика блакитна діра

© depositphotos.com

Сформована в результаті ерозії, коли морське дно було набагато нижче, ця “дірка” в морському дні є улюбленим місцем для дайверів. Кругла карстова воронка діаметром 305 метрів обривається на глибину 120 метрів.

Вічний шторм

© twitter.com/locationvideo

Цей шторм також відомий як “Блискавки Кататумбо”. Завдяки унікальним погодним умовам в гирлі річки Кататумбо тут 160 ночей у році з неба б’ють безперервні блискавки (до 28 в хвилину).

Підводний водоспад

© depositphotos.com

На Маврикії можна побачити унікальне явище – водоспад, який обрушується вниз… під водою. Насправді, це ілюзія, що створюється піском, який засмоктує вниз океан.

Льодовик, що кровоточить

© chismesmundo.com

Дослідники, які вперше побачили це місце в Антарктиді, охрестили його “кров’ю, яка тече з льоду” або “рідкою веселкою”. Утворюється подібне явище завдяки відтоку оксиду заліза, який утворив іржу в солоній воді.

Вулканічні блискавки

© depositphotos.com

Зазвичай виверження вулканів створюють величезну кількість електричного заряду і статичної електрики. Іноді це може привести до грози.

Квітуча пустеля Атакама

© depositphotos.com

Подібне явище відбувається кожні кілька років, як правило, після сильного дощу. Протягом короткого часу пустеля Атакама буквально покривається квітучими рослинами.

Озеро, яке перетворює на камінь

© рatrasevents.gr

Більше це схоже на сцену з науково-фантастичного фільму. В озері Натрон в північній Танзанії настільки високий рівень лужності (рН), що будь-яка тварина, яка потрапляє в його воду, буквально кам’яніє, припадаючи кальцієм.

Водоспад “Кінський хвіст”

© оbservator.tv

В Національному парку Йосеміті в лютому є кілька днів, протягом яких можна застати рідкісне явище. Сонячне світло падає на місцевий водоспад під певним кутом і перетворює його на “вогняний”.

Cиня лава

© twitter.com/natgeoitaly

Подібне світіння походить від згоряння сірчистих газів, які вириваються через тріщини вулкана при високих температурах. Створюється враження, що лава сяє блакитним і синім кольорами.

Автор: Кіра Гіржева
Джерело: tochka.net