Агата Крісті і Макс Меллоуен: кохання на розкопках шумерського міста

1335

Агата Крісті (Agatha Christie) і Макс Меллоуен (Max Mallowan)
Агата Крісті (Agatha Christie) і Макс Меллоуен (Max Mallowan)
Весь світ знає Агату Крісті (Agatha Christie) як королеву класичного детективу і одну з найвідоміших англійських письменниць ХХ століття. Про її творчий шлях і улюблених літературних героїв – Еркюля Пуаро і міс Марпл – написано чимало. Але в її особистому житті теж відбувалися неймовірні, майже детективні історії, від яких перехоплює подих. Одна з них – історія знайомства Агати Крісті з Максом Меллоуеном (Max Mallowan), майбутнім чоловіком, на археологічних розкопках.

Молода Агата Крісті - одна із перших англійок-серферів
Молода Агата Крісті – одна із перших англійок-серферів
Агата Крісті була одружена двічі. Її перший шлюб з Арчібальдом Крісті закінчився нещасливо – одного разу чоловік заявив їй про те, що любить іншу жінку і хоче піти до неї. Це стало таким потрясінням для Агати, що після цього вона зникла, і поліцейські безуспішно розшукували її протягом 11 днів. А коли знайшли, вона заявила, що нічого не пам’ятає. Агата Крісті ніколи не писала і не говорила про це загадкове зникнення – весь цей час вона провела на самоті в готелі під чужим ім’ям.

На першій шпальті газети - новина про те, що зникла безвісти письменниця знайшлася
На першій шпальті газети – новина про те, що зникла безвісти письменниця знайшлася
Щоб допомогти їй оговтатися від потрясіння, друзі-археологи запросили її на розкопки стародавнього шумерського міста Ур. Агата Крісті вирушила в подорож на знаменитому Східному експресі. Їй було 40 років, і письменниця навіть не могла запідозрити, що на розкопках її чекає романтична пригода, яке незабаром закінчиться шлюбом.

Агата Крісті з чоловіком, Максом Меллоуеном
Агата Крісті з чоловіком, Максом Меллоуеном

Агата Крісті і Макс Меллоуен
Агата Крісті і Макс Меллоуен

Макс Меллоуен був на 14 років молодший за Агати Крісті, він не був шанувальником її творчості і навіть не читав її книг. Вони познайомилися в березні 1930 р., а вересні одружилися і провели разом 46 років – до самої смерті Агати. «Він був дуже спокійним – мало говорив, але був дуже сприйнятливий. Він мовчазний, скупий в справжньому вираженні почуттів, але робить те, що потрібно саме вам. І це допомагає краще всяких слів», – писала про чоловіка Агата Крісті.

Щаслива сімейна пара
Щаслива сімейна пара
Друзі та родичі відмовляли Агату від нового шлюбу, сумніваючись в тому, що 14-річна різниця у віці не може стати на заваді. Її переконували дати йому дворічний випробувальний термін, щоб перевірити почуття. Пізніше Агата згадувала: «Я так рада, що не послухала її (сестру Медж)! Інакше я б упустила сорок років щастя! ». Правда, в день одруження Агата ледь не втекла з-під вінця – вона раптом згадала про те, що наречений – ровесник її племінника.

Агата Крісті з чоловіком в маєток Грінвей
Агата Крісті з чоловіком в маєток Грінвей
Макс Меллоуен багато часу проводив в археологічних експедиціях, тому Агата Крісті часто вирушала в подорожі разом з ним. Її не бентежило те, що він міг годинами розглядати древні письмена і не приділяти їй уваги. При цьому чоловік ніколи не сприймав всерйоз її заняття. Вона писала де доведеться і коли доведеться. Проте, в перший рік заміжжя Агата створила свою знамениту міс Марпл.

Агата Крісті підписує свої книги
Агата Крісті підписує свої книги
Агата підтримувала чоловіка в будь-яких починаннях. Щоб бути йому гідної помічницею, вона читала книги з історії та вивчала стародавні мови. Завдяки її підтримці Макс став вченим зі світовими ім’ям – на розкопках в Іраку він знайшов унікальну колекцію різьблених виробів зі слонової кістки, за які Британський музей заплатив 1,2 млн фунтів.
Її життя було не менш цікава, ніж те, яке вона описувала в своїх детективах. Скільки ще нерозгаданих загадок залишила після себе Агата Крісті?