15 неймовірних аеропортів, в які точно захочеться повернутися

2543

Приємно, коли перші хвилини знайомства з містом або країною починаються з неймовірних вражень від аеропорту. Саме аеропорт задає настрій подальшої подорожі і є візитівкою міста.

Міжнародний аеропорт міста Ашхабада (Туркменія)

© twitter
© twitter

Новий аеропорт Ашхабада, виконаний у вигляді ширяючого сокола, став не тільки новою визначною пам’яткою країни, але і потрапив до Книги рекордів Гіннесса за найбільше у світі архітектурне зображення килимового гелю (орнаменту) на даху будівлі основного пасажирського терміналу.

Міжнародний аеропорт Абу-Дабі (ОАЕ)

© facebook
© wikimedia

Аеропорт, який своїм зовнішнім виглядом нагадує вітрильний корабель, що пливе знаходиться між Абу-Дабі і Дубай та прекрасно вписується в атмосферу цих розкішних міст.

Міжнародний аеропорт Ліон-Сент-Екзюпері (Ліон, Франція)

© depositphotos
© Image by Ingolf used under CC BY-SA

Аеропорт Ліона носить ім’я Антуана де Сент-Екзюпері – всесвітньо відомого французького письменника, уродженця цього міста і професійного льотчика.

Аеропорт Марракеш-Менара (Марокко)

© depositphotos
© wikimedia

Є одним з найкрасивіших у світі аеропортів і використовується для внутрішніх, трансконтинентальних і міжнародних рейсів. Побудований за унікальним проектом, який об’єднав європейські технології і традиції марокканської культури.

Міжнародний аеропорт Інчхон (Південна Корея)

© wikipedia
© Image by revipics used under CC BY

Один з найбільших аеропортів світу, який щорічно (з 2005 року) визнається кращим у світі за версією Міжнародної Ради Аеропортів.

Аеропорт Шеньчжень Баоань (Шеньчжень, Китай)

© wikipedia
© depositphotos

Знаходиться в прибережній долині на східному березі району дельти Перлової річки і є єдиним міжнародним аеропортом Китаю, який з’єднаний з морськими портами як для пасажирського, так і для вантажного сполучення.

Міжнародний аеропорт Вашингтон Даллес (Вашингтон, США)

© wikimedia
© wikimedia

Аеропорт названий на честь Джона Фостера Даллеса, держсекретаря США в адміністрації Дуайта Ейзенхауера. Аеропорт імені Даллеса – один з трьох аеропортів, обслуговуючих Вашингтон, і найбільш завантажений з них.

Міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді (Старі будівлю терміналу TWA), (Нью-Йорк, США)

© depositphotos
© Image by Seamus Murray used under CC BY

Цей аеропорт є абстрактним символом польоту. Будівля вважається однією з  найбільш оригінальних будівель аеропортів у світі. Всередині він ще більш незвичайний, ніж зовні – немає чітких граней та стін, а все ніби перетікає з одного в інше, символізуючи постійний рух.

Міжнародний аеропорт Шоуду, Термінал 3 (T3), (Пекін, Китай)

© wikipedia
© depositphotos

Перший аеропорт Китаю. Контури будівлі нагадують фігуру дракона, а зал очікування прикрашає зимовий сад (дизайн аеропорту виконаний в традиційному китайському стилі). Аеропорт є гордістю Китаю і своєрідним музеєм китайської культури.

Міжнародний аеропорт Денвера (США)

© wikimedia
© depositphotos

Аеропорт приваблює не тільки своїм виглядом, але й оброслими навколо нього легендами. При будівництві аеропорту було вивезено величезну кількість землі (стільки ж землі вивезли при створенні Панамського каналу). Багатьох це наводить на думку, що під аеропортом є величезні невикористовувані приміщення, і люди встигли вигадати кілька теорій змови.

Міжнародний аеропорт Кансай (Японія)

© depositphotos
© eastnews

Аеропорт побудований на штучному острові. Щоб зв’язати його із сушею, був зведений міст «Небесні ворота». Його довжина становить 3,75 кілометра, що відносить цей міст до списку найдовших двоярусних мостів у світі. Кансай по праву вважається одним із інженерних див XX століття.

Міжнародний аеропорт Дубай (ОАЕ)

© dubaiairports
© depositphotos

Найбільший цивільний аеропорт Об’єднаних Арабських Еміратів, що зустрічає пасажирів справжнім лісом із пальм. У Терміналі 1 встановлено десять кабінок для сну, в кожній з яких є ліжко, високошвидкісний доступ до інтернету і великий телевізор.

Міжнародний аеропорт Лос-Анджелес (США)

© kingyoungforever_hollywood
© wikimedia

Цей аеропорт є одним з найбільших міжнародних аеропортів і протягом багатьох років вважається найпопулярнішим пунктом відправлення / призначення у світі.

Міжнародний аеропорт Сан-Франциско (США)

© wikimedia
© wikimedia

Найбільший аеропорт по пасажирообігу в області затоки Сан-Франциско. У терміналах розташовуються музеї та бібліотеки, а в залах очікування проходять постійні та тимчасові виставки предметів мистецтва.

Міжнародний аеропорт Самуї (Таїланд)

© depositphotos
© depositphotos

Аеропорт Самуї незвичайний тим, що не має внутрішніх приміщень, за винятком сувенірного магазину. Незважаючи на це, він є шостим за завантаженістю аеропортом в країні і обслуговує понад мільйон пасажирів на рік.• новини партнерів