Зміни клімату на Землі повільно, але призводять до скорочення берегової лінії і розростання Світового океану.
Проблема глобального потепління все частіше піднімається вченими, які б’ють на сполох через бездіяльність влади і наближається загрози. Середня температура на Землі за останні 100 років зросла в сотні разів більше, ніж перед цим змінилася за тисячі років. Все це неминуче веде до танення льодовиків і підйому за рахунок звільнених вод рівня Світового океану. Згідно з прогнозами вчених, в найближчі десятиліття багато прибережних територій в Західній Європі, Північній Америці та Південно-Східній Азії виявляться затопленими через відповідні процеси. Разом з тим дослідники звертають увагу, що такого роду явища, але в менших масштабах вже давно відбуваються в Тихому океані.
Зокрема, вчені помітили, що глобальне потепління «пожирає» невеликі острови. Так, з карти зник невелика ділянка суші в східній частині Тихого океану площею 4,5 гектара. Острівець довгий час був місцем проживання Східноєвропейського тюленя, які тепер опинився «бездомним». Атолл Френч-Фрігейт-Шолс Гавайського архіпелагу також недавно «випарувався» після урагану Вакала. Стихія була викликана аномальним збільшенням температури, що фахівці також зв’язують з глобальним потеплінням. Раніше тут «базувалися» морські черепахи, які використовували острів для відкладання яєць. «Суші все менше», – резюмують вчені.
В Мікронезії два острови пропали ще в кінці 1990-х, ще шість були поставлені на грань знищення в період між 2007 і 2014 роками. Також вчені зафіксували втрату п’яти крихітних ділянок суші на сусідніх Соломонових островах. Ще шість островів сильно втратили в території. Дослідники відзначають, що жодна з територій не була населена людьми, але зникнення населених островів, на їхню думку, лише справа часу, якого для виправлення ситуації все менше і менше.