Веб-браузер Google Chrome є найпопулярнішим засобом для серфінгу по мережі Інтернет в світі. Це обумовлено не тільки його відмінною стабільністю і високою швидкістю роботи, але ще і підтримкою всіх сучасних операційних систем, включаючи Android, Windows, macOS і iOS. Інтернет-оглядач відмінно працює прямо «з коробки», тому більшість користувачів вважає за краще не витрачати час на його налаштування, а це дуже навіть дарма.
Справа в тому, що ще в далекому 2011 році компанія Google додала в браузер Chrome приховану від сторонніх очей настройку, яка присутня в його версіях для настільних операційних систем, тобто Windows 10, macOS та інших. Вона в цілодобовому режимі споживає заряд батареї і негативно позначається на швидкості роботи всього комп’ютера, оскільки процесор постійно знаходиться в стані підвищеного навантаження.
Спеціальна функція в Google Chrome дозволяє цьому браузеру продовжувати працювати у фоновому режимі навіть тоді, коли користувач його повністю закрив, фактично вивантаживши з пам’яті. Проте, якщо цей інтернет-оглядач не проходить ручну настройку після установки, то він зі 100% ймовірністю продовжить працювати в економічному режимі навіть тоді, коли він повністю закритий і його навіть немає в диспетчері запущених додатків.
Компанія Google додала в Chrome функцію постійної фонової роботи не просто так, а для розширення його функціональних можливостей. Вона потрібна для того, щоб інтернет-оглядач показував Push-повідомлення з різних веб-сайтів навіть тоді, коли він повністю закритий. Точно такий же функціонал доступний і для всіх розширень, які використовують цю можливість.
Щоб знайти приховану настройку в Google Chrome для Windows 10 і macOS необхідно відкрити браузер, після чого перейти в «Налаштування» і в самому низу сторінки натиснути на «Додаткові». У підрозділі «Система» буде пункт «Продовжувати роботу фонових програм, коли Google Chrome закрито», який потрібен деактивувати, тобто перевести його у вимкнений стан. Після цього інтернет-оглядач перестане навантажувати процесор, а як наслідок – збільшиться час автономної роботи, нехай і зовсім трохи.