Фальшиві долари: як вберегтися від підробки

    842

    Підробки бувають настільки якісними, що навіть досвідчені люди не завжди можуть дати однозначний висновок, пише Погляд

    Експерти пов’язують появу великої кількості фальшивок із зростанням тіньового обороту валюти в країні.

    Один з поширених способів збуту фальшивих доларів — купівля речей у ювелірних та брендових магазинах.

    «Шахраї говорять продавцям, що у них немає при собі гривень, а ті, оскільки не хочуть втрачати покупців, погоджуються йти на порушення і приймають валюту», — говорить радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

    Підтверджує вал липових купюр в Києві і джерело в експертній службі МВС. Всього, за даними столичної прокуратури, в 2016 році в Києві було порушено 76 кримінальних справ за статтею фальшивомонетництво, а з початку 2017 року – 22.

    «Якщо ще кілька років тому тіньовий оборот становив близько $100-200 тис. на місяць, а основний оборот $2 млрд на місяць проходив офіційно через банки, які виступали своєрідним фільтром, то зараз ситуація протилежна. Більша частина доларового обороту в тіні. І порахувати, скільки конкретно фальшивих доларів в обігу, неможливо», — говорить радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

    За його словами, в основному «сірі» долари надходять в Україну через Польщу. «Основними донорами є арабські країни, але останнім часом не можна виключати можливості транспортування підробок з так званих «республік», де було захоплено багато поліграфічних комбінатів зі значними виробничими потужностями, на яких раніше друкували акцизні марки або водяні знаки. На такому обладнанні цілком можливо зробити якісні зразки», — говорить Кущ.

    Як виявилося, придбати «сірі» долари можна і в інтернеті. Найчастіше за 30-50% вартості номіналу. Причому вони користуються досить високим попитом.

    Як визначити фальшиві долари

    Потрібно звернути увагу на структуру паперу і чорнила, які повинні бути нанесені рельєфно.

    Провести по одягу зображеної людини, якщо долар справжній, ви відчуєте рельєфність, фальшивомонетники не зможуть такого зробити.

    Ще один спосіб: поглянути на рамку-облямівку купюри — на справжній вона повинна бути безперервною.