Риболовля — одне з найулюбленіших занять серед українців, що дозволяє розслабитися та побути на природі. Однак, цей вид дозвілля має чіткі правила, порушення яких може призвести не лише до штрафів, а й до кримінальної відповідальності. Про те, за які порушення рибалкам може загрожувати ув’язнення, розповів Український рибоохоронний патруль.
Законодавство дозволяє ловити рибу за допомогою будь-яких видів вудок (до семи гачків на людину) або спінінгом — як з берега, так і з човна. Денний ліміт улову для однієї особи становить до трьох кілограмів риби, а для раків — до 30 штук.
Проте, деякі рибалки вдаються до заборонених засобів вилову, що є прямим порушенням чинних норм. Згідно з Правилами любительського і спортивного рибальства, категорично заборонено застосовувати:
- вибухівку;
- електрострум;
- отруйні речовини;
- зброю (окрім гарпунних рушниць для підводного полювання).
Також заборонені будь-які промислові або сітчасті засоби лову, зокрема багріння, спорудження загат чи спускання води з водойм.
Застосування заборонених засобів лову є грубим порушенням, що тягне за собою адміністративну відповідальність. Згідно з ч. 4 ст. 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), на порушника накладається штраф до 680 гривень з обов’язковою конфіскацією снастей, плавзасобів та незаконного улову.
У разі завдання значної шкоди настає кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального кодексу України. Покарання може включати штраф від 1700 гривень або обмеження волі до трьох років, із конфіскацією всього незаконно добутого та знарядь промислу.
Важливо також пам’ятати, що не тільки використання, а й виготовлення, реклама, продаж або зберігання заборонених снастей заборонені законом. За такі дії може бути складено адміністративний протокол згідно з ч. 1 ст. 85-1 КУпАП.