Дослідники Женевського університету виявили, що власники собак і котів віком понад 50 років повільніше втрачають когнітивні функції. Зокрема, собаки допомагають краще зберігати короткочасну та відстрочену пам’ять, а коти — уповільнюють погіршення мовних здібностей.
Аналіз базується на даних восьми етапів опитувань, проведених у період із 2004 по 2022 рік. У дослідженні взяли участь жителі 11 європейських країн.
Як показали результати, рибки та птахи не мають подібного ефекту — можливо, через менший емоційний зв’язок або коротшу тривалість життя таких домашніх тварин.
Керівниця дослідження Адріана Ростекова зазначила, що догляд за собаками й котами вимагає більшого залучення: прогулянки, турбота та спілкування сприяють розвитку соціальних зв’язків і стимулюють мозкову активність. Взаємодія з собакою може активізувати роботу префронтальної кори мозку, а з котом — зони, що відповідають за увагу та емоції.
Поки медики шукають нові методи боротьби з деменцією, такі відкриття наштовхують на думку про прості способи підтримки здоров’я. Чотирилапий друг може бути не лише джерелом радості, а й опорою для збереження розумової ясності.