З початку повномасштабної війни в Україні зросла кількість звернень до поліції щодо випадків булінгу в навчальних закладах, проте це не обов’язково означає збільшення самих випадків. Про це в інтерв’ю “Укрінформу” повідомив начальник ювенальної поліції України Василь Богдан. За його словами, зростання звернень свідчить про те, що суспільство стало більше говорити про цю проблему, а діти та дорослі — активніше звертатися по допомогу.
Булінг, як і домашнє насильство, є латентним правопорушенням, яке важко виявити без звернень потерпілих або свідків. Тому збільшення реєстрацій таких фактів вказує на зростання довіри до правоохоронних органів.
Відповідальність за булінг чітко визначена статтею 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Якщо булінг вчинили діти віком до 16 років, відповідальність покладається на батьків. З 16 років діти самостійно несуть адміністративну відповідальність. Санкція статті передбачає штраф до 3400 гривень або громадські роботи до 60 годин.
За повторні дії санкції збільшуються. Якщо булінг вчинив працівник закладу освіти, відповідальність настає за тією ж статтею КУпАП. Крім того, якщо керівник закладу освіти не повідомляє поліцію про факт булінгу, передбачено штраф до 1700 гривень або виправні роботи до одного місяця.
Станом на 1 червня 2025 року українські поліцейські отримали 167 звернень про випадки булінгу в навчальних закладах. Переважна більшість цих звернень стосувалася цькування дітей їхніми однолітками. Звернення щодо неправомірної поведінки вчителів стосовно учнів фіксуються значно рідше, але всі такі інциденти не залишаються без реагування. На думку Василя Богдана, кількість отриманих звернень свідчить про те, що суспільство стало менш толерантним до насильства і більш готовим його зупиняти.