Складані телефони, попри високу вартість, мають досить вагому причину для свого існування. Мета полягає в тому, щоби взяти телефон, який легко поміщається в кишені, і миттєво перетворити його на пристрій із великим екраном, що ідеально підходить для перегляду потокового контенту або ігор. Складані пристрої роблять цю трансформацію простою та швидкою за допомогою перевороту або відкриття кришки так само легко, як ви відкриваєте книгу.
Але якщо телефони, які можна розкласти і скласти один раз, уже нікого не дивують, то є чимало концепцій, що ґрунтуються на патентах або просто ідеях, життєздатність яких експертами ставиться під сумнів. Досить згадати дисплеї, які складаються двічі, тричі, і навіть пристрої із чотирьох частин.
Але що ви скажете щодо гаджета, що розтягується за вертикаллю? І це зовсім не слайдер!
У мережі з’явилося зображення телефону Samsung, що розтягується
Щоправда, це не реальні фото прототипу, а лише рендер, зроблений на основі патенту, зареєстрованого в патентному Бюро США 15 квітня.
Як випливає із зображення, пристрій буде досить товстим. Принаймні товщим, ніж інші телефони Самсунг. Два об’єктиви та спалах у верхньому лівому куті нагадують тип задніх камер на Galaxy Z Flip 6. Якщо не брати до уваги масивне «підборіддя», через яке екран і буде розтягуватися, інші рамки досить тонкі.
Як загалом працюватиме ця технологія, продемонструвала Motorola на тогорічній виставці CES 2024 року.
Не екраном єдиним
Про дату появи хоча б концепту пристрою поки що говорити зарано. Передбачається, що телефон буде мати деякі нові функції із використанням ШІ, включно із миттєвим перекладом, що дасть змогу говорити рідною мовою і бачити перекладену відповідь іншої людини, яка з’являється на вашому дисплеї в режимі реального часу.
Серед інших подібних функцій слід очікувати появи можливості видалення непотрібних елементів із фотографій, коригування кольорів зображень, здатності генерувати короткий виклад довгого повідомлення або нагадування, що вам час піти, щоби не запізнитися на призначену зустріч. І навіть необхідність збільшення екрана смартфона частково контролюватиметься штучним інтелектом.
Samsung Display вміє дивувати
Екранний підрозділ південнокорейського техногіганта не потребує рекомендацій. Тільки той факт, що продукція бренду активно використовується у виробах Apple, говорить сам за себе. Нещодавно, окрім гнучких, складаних і екранів, що розтягуються, компанія продемонструвала на виставці MWC 2025 у Барселоні колекцію OLED-дисплеїв із декількома концептуальними застосуваннями.
Так, Flexible Cabinbag є 18.1-дюймовим складаним OLED-екраном, який у разі складання перетворюється на компактний портфель. Polygon Foldable оснащений 3.38-дюймовим ромбоподібним OLED-дисплеєм. Ця не прямокутна форма є зовнішнім дисплеєм телефонів у стилі розкладачки.
Майбутнє – поряд! Запасаємося попкорном.