Японський космічний стартап ispace оголосив про готовність до другої безпілотної місячної місії. Перша спроба у квітні 2023 року завершилася невдачею, коли космічний апарат компанії здійснив “жорстку посадку”. Це зруйнувало плани стати першою приватною компанією на Місяці – досягнення, яке згодом здобула американська Intuitive Machines.
“Ми в ispace засвоїли уроки з першої невдачі. Ми хочемо показати важливість не здаватися після поразки. Місія 2 буде успішною”, — заявив засновник і генеральний директор ispace Такеші Хакамада. Новий посадковий модуль Resilience готується до випробувань у Японії.
Запуск Resilience заплановано на 15 січня з космічного центру Кеннеді у Флориді. У разі успішної посадки модуль розгорне мікроровер і п’ять інших корисних вантажів від партнерів. Серед них – експеримент із розділення води на кисень і водень для можливого використання як палива для космічних апаратів.
Посадка Resilience планується на кінець травня або червень. Для цієї місії, названої Hakuto-R Mission 2, компанія обрала економний варіант – спільний запуск ракети з іншими партнерами.
Приватні компанії активно розвивають космічну галузь, пропонуючи доступніші можливості для досліджень порівняно з державними програмами. Наприклад, Toyota нещодавно інвестувала $44 мільйони в японський ракетний стартап Interstellar Technologies. За даними компанії, попит на запуски малих супутників зріс у 20 разів з 2016 року, що пов’язано з розвитком приватного космічного бізнесу та питаннями національної безпеки.