До третини всіх видів на Землі можуть зникнути до 2100 року

    123

    Біологи Університету Коннектикуту представили докази того, що до третини всіх сучасних видів можуть зникнути до 2100 року, якщо не буде вжито заходів щодо уповільнення чи зупинення викидів парникових газів. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

    Викиди парникових газів, спричинені діяльністю людини, сприяють підвищенню температури атмосфери й морів, що викликає непередбачувані зміни погодних умов та посилення екстремальних погодних явищ, таких як урагани, тайфуни, посухи та снігові бурі. Це створює додаткові ризики для виживання видів.

    У ході дослідження було проаналізовано дані з 485 праць, що описують вплив зміни довкілля на живі організми. Науковці порівняли ці дані з прогнозами глобального потепління та оцінили ймовірні наслідки для різних видів, враховуючи їхню здатність до міграції та адаптації.

    Підвищення глобальної температури на 5,4 градуса Цельсія до кінця XXI століття, що відповідає найгіршому сценарію, може призвести до зникнення до третини всіх нині живих видів. Особливу небезпеку становлять ланцюгові реакції вимирання, де зникнення одного виду призводить до втрати інших, що залежать від нього в харчовому ланцюзі. Найбільш вразливими виявилися земноводні.

    Дослідження підкреслює необхідність термінових дій щодо зниження викидів парникових газів, щоб мінімізувати наслідки зміни клімату, особливо для видів, які не здатні мігрувати або адаптуватися до нових умов.



    • інші новини