У Чехії археологи знайшли найбільше кельтське кремаційне кладовище

    77

    Дослідники з Оломоуцького археологічного центру виявили в чеському районі Длугоніце велике кельтське кремаційне кладовище, датоване III-II століттями до нашої ери. Цікаво, що після кількох століть занедбання його почали використовувати слов’яни, чиї поховання датовані IX-X століттями нашої ери. Під кладовищем також знайдено сліди поселення пізнього кам’яного віку, яке існувало близько 5000 року до нашої ери.

    Кельтське кремаційне кладовище, віднесене до культурного періоду “Ла Тен”, налічує 33 поховання, що робить його найбільшим похованням такого типу, коли-небудь виявленим на території Чехії. За словами дослідників, це місце унікальне, оскільки в подібних похованнях у регіоні зазвичай трапляються скелетовані рештки, а не сліди кремації.

    Найвизначнішим є поховання воїна з залізним мечем у шкіряних піхвах і дерев’яним руків’ям та списом, що вказує на його елітний статус. В інших могилах виявлено простіші поховальні предмети: керамічні посудини, бронзові пряжки та залізні знаряддя праці.

    Слов’янські поховання належать до часів Великої Моравської імперії та влаштовані відповідно до християнських звичаїв: тіла орієнтовані на захід, укладені на спині, з руками вздовж тулуба.

    Особливу увагу привернула подвійна слов’янська могила із похованням жінки на спеціальній дерев’яній підставці. Поруч знайдено керамічну посудину та набір інструментів, зокрема долото і залізний серп із дерев’яним руків’ям.