В Перу знайшли ідеально збережений скелет стародавнього крокодила, який жив 12 мільйонів років тому

    196

    Перуанські палеонтологи представили знахідку унікального морського крокодила, який жив 12 мільйонів років тому. Скелет молодого гавіала був виявлений в пустелі Окукахе, приблизно за 350 кілометрів на південь від Ліми, столиці Перу. Про відкриття повідомляє портал Phys.org.

    Пустеля Окукахе, відома як джерело копалин, вже принесла світові останки стародавніх китів, дельфінів, акул та інших тварин, що жили в епоху міоцену (близько 23 мільйонів років тому). Новою знахідкою виявився древній рибоїдний крокодил із роду Piscogavialis. Скам’янілість практично повністю збереглася, включаючи череп, щелепи, кінцівки та ребра.

    Сучасним родичем стародавнього крокодила є індійський гавіал (Gavialis gangeticus). Він має схожу будову тіла.

    “Це перший випадок, коли ми виявили такого юного представника цього виду”, – зазначив палеонтолог Маріо Гамарра, який очолив реконструкцію скелета.

    Знахідка не лише розкриває особливості життя стародавніх крокодилів, а й додає нові дані про різноманітність фауни періоду міоцену, коли ці землі були під водою.

    Тепер палеонтологи планують продовжити вивчення регіону, щоб знайти більше даних про життя цього крокодила та його можливих сусідів з давнього моря.