Сонячний зонд NASA Parker готується до останнього та рекордного зближення з Венерою

    114

    У середу, 6 листопада, сонячний зонд Parker від NASA здійснить свій сьомий і останній проліт повз Венеру, що дозволить йому досягти рекордної відстані в 6,1 мільйона кілометрів від поверхні Сонця. Це буде найближче зближення з нашою зіркою, якого коли-небудь досягав штучний об’єкт.

    Запущений у 2018 році Parker Solar Probe, розміром з невеликий автомобіль, був відправлений з амбітною місією “доторкнутися” до Сонця та розгадати деякі з його найгарячіших таємниць, зокрема причину, чому корона стає в сотні разів гарячішою в міру віддалення від поверхні зірки.

    Гравітаційна підтримка Венери відіграла вирішальну роль у наближенні “Паркера” до Сонця, оскільки космічний апарат використовує гравітаційні припливи планети для зниження своєї орбітальної енергії та звуження заданої орбіти навколо Сонця. Під час цього прольоту зонд пройде на відстані всього 376 кілометрів від поверхні Венери.

    Хоча зонд призначений для вивчення Сонця, прольоти повз Венеру дозволили зібрати цінні наукові дані про саму планету. Камера WISPR змогла зазирнути крізь щільні хмари Венери аж до її поверхні, виявляючи особливості рельєфу та фіксуючи теплове випромінювання з нічного боку планети.

    На Різдво Parker Solar Probe торкнеться “поверхні” Сонця — фотосфери, або видимої частини Сонця — на рекордній швидкості 692 010 кілометрів на годину. Центр керування польотом буде поза зв’язком з космічним апаратом у цей час, але стежитиме за сигналом маяка 27 грудня, який підтвердить успішність зближення та справність космічного апарата.