14 способів змусити себе серйозно взятися за навчання

    10

    Займайтеся в один і той же час, розбивайте завдання на дрібні кроки та нагороджуйте себе за виконану роботу.

    Мотивуйте себе

    1. Складіть список причин, з яких ви навчаєтесь

    Запишіть їх на аркуші паперу та тримайте перед очима. Коли захочеться пропустити навчання, перечитайте їх. Так ви нагадаєте собі, для чого вам потрібно старатися. Наприклад, щоб вступити до хорошого університету, отримати стипендію чи змінити роботу. Записуйте якнайбільше причин — і вагомих, і маленьких.

    Іноді у вас зовсім не буде мотивації, це природно. У такі дні вам знадобиться трохи самодисципліни і цей список якраз допоможе.

    2. Знаходьте щось цікаве у всьому

    Подумайте, як матеріал, що вивчається, співвідноситься з вашим життям. Наприклад, вам нудно читати книгу, яку поставили за літературою, — спробуйте знайти щось спільне з героями. Не хочеться вчити біологію — уявіть, скільки всього ви дізнаєтеся про самого себе та інших живих істот.

    Звісно, ​​всі предмети що неспроможні цікавити однаково. Але постарайтеся побачити, як можна додати отримані знання до свого життя. Це допоможе не закинути заняття.

    3. Ставте таймер

    Виділяйте по 30-50 хвилин на заняття, а потім робіть невелику перерву. Як тільки він закінчиться, повертайтеся до навчання. Або спробуйте інтервальну техніку Pomodoro : поставте таймер на 25 хвилин і почніть займатися. Коли пролунає сигнал, відпочиньте 5 хвилин, а потім попрацюйте ще 25. Після того, як повторіть чотири інтервали, зробіть довшу перерву.

    Поставте окремий таймер під час завершення занять. Наприклад, якщо ви почали в обід, закінчуйте до вечері. Якщо пізніше – як мінімум за 30 хвилин до сну, щоб був час розслабитись.

    4. Регулярно заохочуйте себе

    Після заняття досить чогось невеликого: з’їжте улюблену їжу, пограйте з домашнім улюбленцем, подивіться кумедне відео або полежіть у гарячій ванні. А після іспиту радуйте себе чимось більшим. Наприклад, випийте каву з друзями чи купіть те, що давно хотіли.

    5. Навчайтеся разом з кимось

    Необов’язково сидіти разом у одній кімнаті. Але важливо, щоб була людина, з якою можна поділитися проблемами та розповісти про свій прогрес. Домовитеся звітувати один одному про виконану роботу раз на кілька днів – так буде легше рухатися до мети і не гаяти часу.

    Складіть графік занять

    1. Приступайте до навчання щодня в той самий час, щоб це стало звичкою

    Якщо ви жайворонок , спробуйте вставати раніше і займатися вранці. Якщо сова – виділяйте кілька годин на навчання увечері. Якщо вам подобається одразу розправитися зі справами, щоб потім відпочивати, виконуйте завдання, як тільки прийдете додому. Фіксуйте вибраний час у календарі, щоб не було спокуси зайняти його чимось іншим.

    2. Розплануйте підготовку до іспитів

    Як тільки ви дізнались дату тесту або заліку, внесіть її в календар. Поставте нагадування за кілька днів чи тижнів перед тим, щоб почати готуватися. Нехай у вас буде достатньо часу, щоб все вивчити та повторити.

    3. Розділіть матеріал на частини

    Коли потрібно засвоїти великий обсяг інформації, ми почуваємось пригніченими і не знаємо, з чого почати. Щоб такого не було, розбивайте великі завдання на дрібніші. Запишіть кожен крок на папері і поступово виконуйте їх один за одним, а поруч із виконаними ставте галочку. Так ви бачитимете свій прогрес і відчуватимете, що ситуація у вас під контролем.

    4. Заплануйте час на відпочинок та розслаблення

    Не займайтеся кілька годин поспіль – давайте мозку відпочинок. Робіть короткі паузи кожні 30-50 хвилин. На перерві встаньте і трохи пройдіться, подихайте повітрям, перекусіть або просто дайте очам відпочити.

    Не забувайте виділяти час на розслаблення , особливо в період підготовки до іспитів. Коли тижнями напружено вчіть щось, обов’язково потрібно влаштовувати дні повного відпочинку так ви захистите себе від перевантаження.

    Усуніть відволікаючі фактори

    1. Перед заняттями перекусіть чимось корисним і випийте води

    Голод і спрага можуть відволікати від розумових занять, так що усуньте їх заздалегідь. Не їжте солодке: від нього ви тільки швидше знову зголоднієте. Перекусіть чимось корисним, наприклад, овочами, фруктами, горіхами, сиром, йогуртом або хумусом. Якщо захотілося напою з кофеїном, обмежтеся однією-двома чашками або однією банкою газування, щоб не перебудити нервову систему.

    2. Підвищіть концентрацію за допомогою фізичної активності

    За 10-15 хвилин вправ або ходьби ви позбавитеся стресу і підвищите рівень ендорфінів в організмі. Після цього легше буде зосередитися та запам’ятовувати інформацію. Можете навіть спробувати поєднати тренування та навчання. Захопіть свої записи в спортзал і читайте їх, поки займаєтесь на біговій доріжці. І мозок, і тіло будуть вам вдячні.

    3. Знайдіть місце, де вас ніщо не відволікатиме

    Якщо ви постійно переключаєтеся на інші справи, пошукайте нове місце для занять. Наприклад, у бібліотеці чи кафе. Якщо ви готуєтеся до іспитів з друзями, але вони не дають зосередитися , домовтеся про правила спільних занять. В ідеалі потрібно, щоб не було відволікаючих звукових та зорових стимулів.

    Також тримайте чистий аркуш паперу під рукою. Коли на думку спадають думки про якісь справи, не пов’язані з навчанням, записуйте їх і повертайтеся до завдання.

    4. Вимкніть усі електронні пристрої, які не потрібні для навчання

    Не вмикайте телевізор як тло. Залиште смартфон в іншій кімнаті або сумці. Якщо ви використовуєте його як таймер, встановіть режим польоту, щоб не відволікатися на повідомлення. Або застосовуйте спеціальні програми, які обмежують доступ до Інтернету. За допомогою їх можна на деякий час заблокувати доступ до вибраних сайтів та програм.

    5. Займайтеся з музикою

    Особливо якщо ви у громадському місці. Музика в навушниках допоможе заглушити навколишні звуки та зосередитись. Для цього найкраще підходять інструментальні композиції. Якщо музика відволікає вас, спробуйте увімкнути звуки природи або білий шум.



    • інші новини