Торгівля людьми під час війни: Європол зафіксував близько 60 сигналів, де жертвами стають українці

    164

    Відповідно до даних Європолу, з початку повномасштабного вторгнення росії було зафіксовано близько 60 сигналів про можливу торгівлю людьми, де жертвами стали українці. Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко.

    Згідно з даними Європолу, сигнали про торгівлю людьми надходили з Бельгії, Данії, Ірландії, Латвії, Румунії, Польщі, Нідерландів та Німеччини. Павліченко зазначила, що вся інформація ретельно перевіряється, і не кожен сигнал підтверджується.

    Національна поліція України активно співпрацює з Європолом та Інтерполом для обміну інформацією про випадки торгівлі людьми. Завдяки цій співпраці дані про можливі злочини надходять до української поліції для подальшої перевірки.

    Українці, які перебувають за кордоном, часто звертаються до дипломатичних установ для отримання допомоги. Ця інформація потім передається до Нацполіції України для перевірки. Проте, якщо громадяни звертаються безпосередньо до місцевої поліції іншої країни, дані можуть залишатися у правоохоронних органах тієї держави.

    Катерина Павліченко наголосила, що злочини, які відбуваються на території інших держав, є в підслідності поліції тієї країни. Тому українці, які стали жертвами торгівлі людьми за кордоном, повинні звертатися до місцевої поліції. Інформація про жертв захищається законодавством держави, де було повідомлено про злочин.