Як швидко та акуратно сховати дроти навколо робочого столу

    128

    З місива проводів до акуратного мінімалізму за пів години.

    Підготуйте все необхідне

    Строго кажучи, організувати кабель-менеджент можна і з підручними матеріалами на кшталт непотрібних коробок та ізоляторів. Плюс такого способу в тому, що перетворити робоче місце можна практично безкоштовно і відразу: не доведеться чекати доставок або ходити магазинами, вибираючи розхідники. Мінуси: симпатично все виглядатиме рівно до моменту, поки не почнеш придивлятися до деталей, а при спробі щось додати або прибрати, швидше за все, доведеться міняти взагалі все.

    Базовий набір для кабель-менеджменту має такий вигляд:

    • Короб під дроти — кріпиться під стіл, саме в нього ховаються дроти та блоки живлення. Залежно від ширини столу та короба може знадобитися 2-3 штуки. Якщо хочете використовувати один не на всю ширину, краще взяти варіант із бічними стінками: так з нього точно нічого не вивалиться.
    • Розгалужувач мережі дозволить прибрати всі адаптери за стіл і залишити на увазі тільки розетку з одним кабелем. Важливо підібрати розмір під короб і не економити на якості, якщо не хочете підсмажити комп’ютер або монітор.
    • Стяжки кабелів – звичайні пластикові або на велкро-липучках, допоможуть скріпити кілька дротів разом. Також можна використовувати кліпси, щоб зв’язку можна було прикріпити до якоїсь поверхні.
    • Утримувачі для кабелів – зафіксують на одному місці дроти, які не можна заховати і потрібно залишити у вільному доступі (зазвичай зарядні для дрібної техніки або ноутбука).
    • Кабель-канал — виглядає як тонка планка із пластику, допоможе приховати дроти між підвісним монітором та столом. Якщо монітор на підставці можна пропустити.

    Опціонально можна докупити спіральну обмотку для проводів (вона ж монтажна спіраль та бандаж кабелю) – це пластикова або текстильна пружинка, в яку можна заховати кілька кабелів відразу.

    Така обмотка ускладнює доступ до проводів, але стане в нагоді для захисту від домашніх тварин або дітей з ножицями (ефективність залежить від матеріалу органайзера та сили дитини).

    Перевірте кожен кабель

    Порада може здатися сміховинною, але це необхідно зробити, якщо ви зібрали або перезбирали свій сетап, а не намагаєтеся покращити зовнішній вигляд існуючого.

    Підключіть комп’ютер до розетки, підключіть всю периферію і проведіть хоча б годину, виконуючи всі типи завдань, які тільки можете собі уявити: від ігор до відеодзвінків. Обов’язково задійте кожен підключений гаджет та його функції, протестуйте всі зарядки.

    Якщо час дозволяє, проведіть з негарним кабель-менеджент пару днів: так ви точно переконаєтеся, що підключили все потрібне, а кожен адаптер і прилад працює як належить.

    Підготуйте стіл

    1. Переконайтеся, що між столом і стіною є невеликий проміжок: достатньо, щоб стільниця не пережимала навіть товсті дроти.
    2. Заберіть зі столу всі зайві речі, залиште лише техніку. Підключіть комп’ютер та інші пристрої, спустіть усі проводи вниз.
    3. Якщо не бажаєте, щоб короб йшов по всій довжині столу, визначтеся, з якого боку його розмістіть. Оптимально – ближче до розетки .
    4. Використовуючи лінійку або рулетку, позначте під столом місця кріплення, щоб короб став рівно.
    5. Закріпіть короб шурупами або двостороннім скотчем. Як правило, обидва варіанти входять у комплект поставки, особливо важкі органайзери рекомендується кріпити тільки шурупами (вони невеликі, стирчати зовні не будуть).

    Сховайте кабелі

    Насамперед розмістіть у коробі мережевий розгалужувач та надлишки його дроту.

    Переконайтеся, що його штепсель дотягується до розетки з невеликим запасом, але не підключайте його до мережі під час роботи з проводами.

    Потім покладіть збоку проводи, що звисають зверху, не перекриваючи слоти розгалужувача. Занадто довгі кабелі можна змотати і скріпити стяжками.

    Є альтернативний метод, який підійде під час роботи з невеликим коробом і досить глибоким столом. Розмістіть короб ближче до переднього краю столу, а розгалужувач закріпіть за ним – з боку стіни.

    Це дасть зручніший доступ до розеток, якщо ви захочете включити щось додатково. Для естетичного вигляду важливо, щоб короб перекривав розгалужувач по ширині та висоті.

    Якщо стол має тумбочка, від короба можна відмовитися зовсім: закріпіть розгалужувач на задній стінці тумбочки і підведіть дроти, прикріплюючи їх до стільниці.

    У такому випадку доведеться використовувати більш довгі кабелі, а доступ до розеток буде утруднений порівняно з попередніми способами. Але це робочий варіант, якщо у вас завжди підключені ті самі пристрої.

    Розберіться з групами проводів

    Загалом зупинитися можна вже після попереднього етапу, але краще витратити ще кілька хвилин і зробити дуже красиво. Для цього потрібно розібратися зі зв’язками проводів, які входять до коробки.

    Скріпіть їх, використовуючи стяжки, велкро-липучки або кліпси. Останній варіант хороший для тих, хто залишив на волі трохи довжини кабелів у разі регулювання висоти столу. Кліпсу можна приклеїти або прикрутити до столу, щоб під ногами не заважала петля дротів.

    Якщо монітор не стоїть на столі, а висить на кронштейні, від нього можуть спускатися дроти — як мінімум живлення та підключення до комп’ютера. Їх можна забрати в кабель-канал.

    Найчастіше кабель-канали продають метрами, але така довжина буде зайвою: достатньо закрити проміжок між монітором та столом плюс запас сантиметрів по 10 зверху та знизу – на випадок, якщо вирішите змінити положення столу чи монітора.

    Альтернативний спосіб згрупувати дроти, що залишилися на свободі, — оплетка. Її можна надіти на кабелі як унизу, так і під монітором.

    Окремі дроти, як від того ж монітора, можна провести по задній поверхні столу і спустити ніжкою до розетки. Зрозуміло, якщо вони знаходяться поряд.

    Закріпіть органайзери

    На задній або бічній грані столу розмістіть органайзери під зарядки гаджетів. Вони легкі і не триматимуть велику вагу, так що кріплення на двосторонній скотч буде достатньо. Блоки живлення сховайте в коробі знизу, на поверхню столу протягніть лише дроти.

    Можна додати другий органайзер на столі — щоб кабелі не стирчали вертикально.