У холодну пору року шкіра потребує особливого захисту – від вітру, снігу, холоду, а також сонця. Взимку воно світить, та не гріє. Але сонячні промені, які відбиваються від снігу, плюс холодний вітер – не найкраще поєднання для вашої шкіри, ультрафіолетові промені все одно досягають епідермісу. Тому використовувати звичайний крем взимку– це найгірше, що можна зробити зі своїм обличчям.
Які бувають креми для обличчя для використання взимку:
- колд-крем, він дуже жирний, створює плівку на шкірі, швидко заживлює тріщини і рани;
- денний зволожувальний крем, який має менше води, а більше олій, живить шкіру обличчя;
- зимовий крем для обличчя з SPF, їх ще називають сонцезахисні креми для обличчя на зиму.
Що таке колд-крем
Якщо ваша шкіра перебуває в стресі через пекучий вітер, колючий сніг, і недостатню вологість повітря в квартирі під час опалювального сезону, знадобиться колд-крем. Це такий собі рятівник, який допоможе впоратись з обвітреною, подразненою шкірою, на якій видно почервоніння та тріщини.
Без нього не можуть пережити холодну пору року ті, у кого чутлива та суха шкіра. Але майте на увазі – зазвичай такий крем дуже жирний, і може забивати пори. Також у його складі може бути пантенол – він не усім підходить. Тому використовуйте його лише при необхідності, а не на щодень.
Коли потрібен денний зволожувальний крем?
По суті це звичайний крем, яким ви користуєтесь щодня. Він наповнює вашу шкіру вологою, поживними речовинами, покращує ліпідний шар. Проте склад звичайного денного крему взимку має відрізнятись – він має бути щільнішим, ніж влітку, і мати більше олій та поживних речовин.
Такий крем буде чудово заспокоювати шкіру і захищати від кліматичних факторів, захищаючи від пересихання.
Яким буває зимовий крем для обличчя з SPF?
Зимовий крем для обличчя з SPF буває двох видів. Перший – це суто сонцезахисний крем з високим рівнем захисту. Він створює відчутну плівку на обличчі і добре захищає шкіру від сонця, вітру та морозу. Такий крем ідеально підходить для поїздок в гори або коли ви цілий день перебуваєте на вулиці.
Другий тип – це денний зволожувальний крем для обличчя з SPF-фільтром. Зазвичай тут нижчий рівень захисту (15-30), який захищає від фотостаріння внаслідок впливу ультрафіолетових променів на шкіру. Це найкращий антивіковий крем, який тільки потрібен вашій шкірі.
Отже, зимовий крем для лиця має бути достатньо жирним, зволожувальним, із вищим вмістом різних олій та поживних речовин. А ще у ньому обов’язково має бути фільтр SPF. Сонцезахисні креми для обличчя взимку не мають мати таких високих показників захисту SPF, як влітку, проте цей фільтр обов’язково має бути.
Як діє SPF-фільтр
Перший пункт, який варто врахувати, – це ультрафіолетове випромінювання типу A (UVA). Ці промені проникають глибоко в шкіру та можуть призвести до передчасного старіння, появи зморшок та навіть підвищення ризику раку шкіри. І ось тут SPF-крем виступає як надійний захисник, навіть в зимовий період. Забути про нього – це означає піддати свою шкіру ризику.
Також важливо взяти до уваги наявність снігу на вулиці взимку. Сніг дуже добре відбиває сонячне випромінювання, працюючи просто як дзеркало. Таким чином, ваша шкіра отримує подвійний удар від сонця – прямі сонячні промені, а також те, що відбивається від снігового покриву. Додаймо до цього ще низькі температури, які подразнюють шкіру, роблячи її чутливішою до сонячного випромінювання. Саме SPF-крем взимку допомагає підтримувати бар’єрну функцію шкіри, захищаючи її від втрати вологи та агресивного впливу навколишнього середовища.
Який повинен бути SPF взимку?
Це залежить від обставин та умов вашого проживання. Наприклад, SPF 15 або 30 зазвичай є достатнім, якщо ви не перебуваєте тривалий час на сонця, а шкіра не потребує інтенсивного захисту. Але в країнах, де зима сонячна і сніг сильно відбиває сонячне проміння (наприклад, під час катання на лижах у горах), знадобиться SPF 50 або 60.