«Хаббл» показав неправильну спіральну галактику у Великій Ведмедиці

    276

    На новому знімку космічний телескоп «Хаббл» (Hubble) відобразив звивисті рукави неправильної спіральної галактики, у якій формуються нові зірки. Галактика під номером NGC 5486 знаходиться за 110 млн світлових років від Землі і спостерігається у сузір’ї Великої Ведмедиці.

    Крім нечітких звивистих рукавів неправильної галактики, що віддалено нагадує спіральну, на знімку можна побачити її яскраве ядро ​​і кілька більш тьмяних і далеких галактик, що утворюють задній план. У областях рожевого кольору формуються зірки.

    Неправильними називають галактики, неправильної форми, які не мають ні спіральної, ні еліптичної структури.

    NGC 5486 спостерігається неподалік значно більшої галактики «Вертушка» — одного з найвідоміших прикладів класичної спіральної галактики.

    “Вертушка”, яка носить номер NGC 5457, знаходиться приблизно в 21 млн світлових років від Землі, що робить її однією з найбільш близьких до нас, і спостерігається вона також у Великій Ведмедиці. Вона приблизно вдвічі більша за Чумацький Шлях, має чітко окреслені спіральні рукави і, за оцінками вчених, більше трильйона зірок. Її знімок «Хаббл» зробив у 2006 році — на той момент це було найбільше та докладніше зображення спіральної галактики, яке коли-небудь було отримане космічним телескопом.

    Знімок NGC 5486 був зроблений у рамках проєкту, присвяченого вивченню наднових типу II – це великі вибухи, що відбуваються після швидкого колапсу масивної зірки. Така подія в NGC 5486 була зафіксована в 2004 році і зараз астрономи застосували «Хаббл» для вивчення його наслідків.



    • інші новини