Штучний інтелект українського виробництва “Гризельда” автоматично збирає, перевіряє і відправляє інформацію армії

    6379

    Група українських ІТ-фахівців розробила комплекс програм для збору розвідувальних даних, який отримав назву “Griselda”. В рамках проекту “Кабінет стартапів” вони представили цю систему Михайлу Федорову, міністру цифрової трансформації України. “Griselda” автоматично збирає, перевіряє, аналізує та виводить інформацію на планшети військових, і вже була успішно впроваджена в сотні підрозділів.

    “Гризельда” збирає інформацію, яка може бути корисною для військових, з відкритих чи закритих джерел. Після того, як інформація була зібрана, вона проходить аналіз та перевірку достовірності, після чого звіти про результати перевірки надаються у вигляді розвідданих. “Гризельда” також взаємодіє з іншими системами, зокрема з Delta, Nettle та Armor. Незважаючи на те, що уряд не фінансує роботу програмістів, наразі “Гризельда” використовується сотнями підрозділів.

    На веб-сайті “Гризельди” вказується, що проект пройшов чотири етапи перевірки, щоб забезпечити достовірність інформації. У цьому процесі задіяні нейронні мережі (штучний інтелект) та модулі автоматичного аналізу. Після завершення аналізу розвідки передаються українським військовим через різні доступні засоби, включаючи програми, такі як “Дельта”, “Кропива”, “Броня” (Armor), ГісАрта та інші. Час від появи інформації до передачі на планшет зазвичай становить близько 28 секунд, причому обробка інформації здійснюється цілодобово.

    Розробники стверджують, що система “Гризельда” забезпечує надійне зберігання зібраних розвідданих, і жодної інформації про позиції Збройних Сил України в ній не зберігається та не може зберігатися. Проект було запущено на початку повномасштабної війни за допомогою 5 людей, а сьогодні над ним працюють сотні фахівців з різних галузей, включаючи програмістів з досвідом розробки системи “Броня”, військових експертів, вчених, волонтерів, ветеранів, соціологів та військовослужбовців. Команда постійно консультується з підрозділами Служби зовнішньої розвідки, Збройних Сил України, Служби безпеки України, центром інновацій Міністерства оборони та іншими установами, щоб стратегічно визначати пріоритети розробки “Гризельди” та отримувати зворотний зв’язок для її покращення.



    • інші новини