Китай проти Starlink Ілона Маска: скарга в ООН, критика в соцмережах

    870

    Користувачі соцмережі Weibo (китайський аналог “Твіттера”) обрушилися з критикою на Ілона Маска після того, як Китай звернувся з офіційною скаргою в ООН на проєкт Starlink, який належить американському підприємцю.

    Пекін стверджує, що його орбітальна станція двічі за цей рік – 1 липня та 21 жовтня – була змушена вдатися до екстреного маневрування, щоб уникнути зіткнення із супутниками Starlink.

    Претензії Китаю, офіційно звернені до Управління з питань космічного простору ООН, поки що не підтверджені незалежними джерелами.

    Starlink – глобальна супутникова система, що розгортається компанією Маска SpaceX для забезпечення високошвидкісним широкосмуговим інтернетом тих місць, де він ненадійний, дорогий чи недоступний.

    На орбіту вже запущено близько 1900 супутників, а всього SpaceX отримала дозвіл Федеральної комісії США зі зв’язку на запуск 12 000 супутників.

    “З метою безпеки китайська орбітальна станція вдалася до маневрів для ухилення від зіткнення”, – заявляє Пекін у документі, опублікованому на сайті відповідного управління ООН.

    Представники компанії SpaceX поки що не відповіли на прохання Бі-бі-сі про коментарі.

    Тим часом, щойно стало відомо про скаргу, у китайському аналогу “Твіттера” піднялася хвиля критики на адресу і Маска, і Starlink, і Сполучених Штатів.

    Один із блогерів відгукнувся про супутники Starlink як про “купу космічного сміття”.

    Ці супутники – “американська космічна зброя”, “Маск – це нова “зброя”, створена урядом та військовими США”, пишуть інші.



    • інші новини