Команда спеціалістів з Університету Нового Південного Уельсу винайшла пластик, здатний швидко самовідновлюватись після пошкоджень. Для цього вони додали спеціальний порошок у рідку смолу, що входить до його складу, повідомляє Australian Associated Press.
Відновлення відбувається за кімнатної температури під впливом світлодіодного освітлення, яке запускає хімічну реакцію. Процес займає лише одну годину.
Пластик, виготовлений методом 3D-друку, надає менший вплив на навколишнє середовище, ніж звичайний, але його все ж таки не можна назвати екологічним. Затримки, пов’язані з пошкодженням виробу, вимагають додаткового часу та грошей та пов’язані з додатковими відходами – пошкоджені елементи часто доводиться викидати. Нова технологія дозволяє розв’язати цю проблему.
«Існує очевидний екологічний зиск, тому що вам не потрібно повторно синтезувати абсолютно новий матеріал щоразу, коли він ламається», – зазначив представник дослідницької групи доктор Натаніель Корріган.
Використовувана порошкоподібна добавка є тритіокарбонатом. Тритіокарбонат отримують в результаті реакції гідросульфіду з сірковуглецем. Він дозволяє перебудовувати та сплавляти між собою мережу елементів, що становлять друкований матеріал.
Відновлення відбувається, коли ультрафіолетові світлодіодні лампи прямують безпосередньо на зламаний пластик. Вчені провели експеримент із надрукованою скрипкою, та переконалися, що відновлений пластик так само міцний, як новий.
Автори висловили надію, що їхня технологія отримає широке застосування в таких галузях, як виробництво електроніки та датчиків і навіть виготовлення взуття.