Китайська влада планує завершити будівництво станції у 2022 році, а запустити її в експлуатацію – в 2023 році.
У Китаї відрапортували про успішний запуск основного модуля для майбутньої орбітальної станції «Тяньгун». Вчора рано вранці відбувся пуск ракети «Чанчжен-5B», яка вивела апарат на задану орбіту. Трансляція велася Центральним телебаченням КНР. На поточний момент сонячні панелі розкриті та працюють в штатному режимі.
Модуль «Тяньхе» довжиною майже 17 метрів і в діаметрі трохи більше ніж 4 метри є найбільшим космічним апаратом, коли-небудь створеним в Китаї. У ньому передбачено житловий простір для екіпажу, а також місце для розміщення центру контролю й управління станцією. Крім цього, основний модуль стане місцем проведення деяких наукових і технологічних експериментів. Тут також є житловий простір. Модуль обладнаний двома стикувальними вузлами для експериментальних відсіків і трьома портами для стикування кораблів.
У порівнянні з минулими станціями «Тяньгун» буде набагато більшою. Це як порівняти однокімнатну і трикімнатну квартири. Вона отримає Т-подібну конструкцію загальною вагою близько 66 тонн. Основний модуль буде знаходитися по центру, справа і зліва від нього – експериментальні модулі «Веньтянь» і «Ментянь». Передбачається, що на станції одночасно зможуть перебувати три космонавти або шість осіб під час зміни екіпажу.
Китайська влада планує завершити будівництво станції до наступного року, а запустити її в експлуатацію – у 2023 році. Термін служби «Тяньгун» розрахований на 15 років.