Офіційне рішення прийнято: еталон кілограма переглянуто

  172

  16 листопада на засіданні 26-ї Генеральної конференції з вимірювання в Версалі, Франція, представники країн з усього світу проголосували за те, щоб прибрати стару систему обчислень, прийнявши план перевизначення декількох одиниць вимірювання, включаючи кілограм.

  Незабаром наша система вимірювань буде спиратися тільки на фундаментальні константи. Для вчених, які називаються метрологами, тих, хто спеціалізується в науці вимірювань, це великий день. «Це так само хвилююче, як і результати вимірювань метрологів, – говорить Девід Ньюелл з Національного інституту стандартів і технологій в Гейтерсберзі, штат Меріленд. – Я не можу повірити, що ми нарешті все зробили ».

  20 травня 2019 року Le Grand K (ретельно закріплений під скляним дзвоном металевий циліндр, який визначає кілограм) втратить свій особливий статус, а маса кілограма буде визначатися фундаментальною константою природи, відомою як постійна Планка.

  Одночасно з кілограмом будуть також оновлені інші опорні точки метричної системи: ампер (одиниця електричного струму), кельвін (одиниця виміру температури) і моль (одиниця кількості речовини).

  Тепер, замість того, щоб грунтуватися на довільних кількостях або фізичних артефактах, які можуть з часом змінюватися, «всі визначення будуть засновані на тому, що ми називаємо фундаментальними константами природи», – говорить метролог Естефанія де Мірандес з Міжнародного бюро мір і ваг в Sèvres , Франція.

  В рамках підготовки до оновлення кілограма кілька груп вчених ретельно вимірювали постійну Планку. Після 20 травня 2019 року значення константи Планка буде зафіксовано на рівні 6,662607015 × 10 -34 Дж / с.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин