Синоптики обіцяють аномально теплу зиму

  203

  Зима цього року буде теплою, навіть аномально теплою, у грудні і січні на більшості територій середньомісячна температура буде плюсовою.

  Про це повідомила завідуюча відділом прикладної метеорології та кліматології Українського науково-дослідницького гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

  “Наш прогноз на місяць – аномалія температури, відхилення від норми. Зима буде теплою. Середня за місяць температура у грудні може бути на 1-2 градуси вище, ніж вона була на початку цього століття. Вона буде додатною на території України. Це десь від +3-4 у Сумській і Чернігівській областях до +6-7 градусів на півдні України і Закарпатті”, – сказала вона.

  Січень, за її словами, очікується ще тепліший.

  “Середня температура січня може бути на 2-3 градуси вище кліматичної норми. Якщо раніше це було від -3 на півночі до +3 на півдні, то цього року очікуємо, що середня за місяць температура в Україні може бути додатна. Лише в північних і північно-східних областях залишиться від’ємною. Це від -1 в Чернігівській, Сумській областях до +5 і вище на півдні”, – сказала Балабух.

  Загалом, за словами метеоролога, середня температура за зиму очікується на 2 градуси вище за норму.

  Метеоролог додала, що наразі не можливо спрогнозувати, чи чекати снігу на новорічно-різдвяні свята.

  “Але при такій температурі, як очікується, це зрозуміло, що, якщо опади і будуть, то на півдні це буде у вигляді дощу, а в північних – у вигляді мокрого снігу. Бо досить високі температури”, – пояснила Балабух.

  Джерело

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин