Українська Вікіпедія відзначилася рекордом

  178
  Українська Вікіпедія поповнилась ювілейною статтею

  В україномовній Вікіпедії значно зросла кількість статей. Цей показник сягнув цифри у 700 тисяч.

  Про це повідомили у громадському об’єднанні “Вікіпедія Україна”. Ювілейною стала стаття під назвою “Відкритий чемпіонат Австралії з тенісу 1987, чоловіки, одиночний розряд”.

  “На тринадцятому році існування, 4 червня 2017 україномовна Вікіпедія перетнула позначку у сімсот тисяч статей”, – розповіли представники громадського об’єднання.

  Створив статтю Олександр Тагаєв. З 2014 року він вніс понад 25 тисяч змін і створив близько 2,5 тисяч дописів й доповнив ще майже 100. Сам автор розповів, що його спонукало до волонтерської роботи прагнення збільшити обсяг україномовного контенту в мережі.

  “Я намагаюся протидіяти подальшій русифікації, яка є “м’яким” способом поглинання України Росією. Я почав писати, коли зрозумів, що русифікація продовжується і номінальний статус державної мови та ніби викладання середньої освіти її не припинили, а лише сповільнили. Зупинити це може тільки альтернатива російськомовного контенту у вигляді україномовного. Це не можуть зробити маленькі сайти, але під силу такий великий колективній роботі як Вікіпедія”, – заявив Тагаєв.

  Українська Вікіпедія є найбільшою в історії україномовною енциклопедією. За загальною кількістю статей вона посідає 16 місце серед всіх розділів.

  Поділись  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин