Вчені виявили нейтронну зірку, що вдвічі більша від Сонця

  1220

  Міжнародна група астрономів виявила наймасивнішу нейтронну зірку з відомих науці. Це об’єкт J0740+6620, який обертається навколо білого карлика. Він виявився в 2,17 разів важчим за Сонце — раніше вважалося, що поріг маси для перетворення нейтронної зірки в чорну діру набагато нижчий. Відкриття опубліковане в журналі Nature Astronomy.

  Виявлена нейтронна зірка дуже щільна — її діаметр становить всього 30 км при масі в 4,32х1030 кг. Іншими словами, вона більш ніж удвічі важча за Сонце і в 722 тисяч разів важча за Землю.

  J0740+6620 знаходиться на відстані 4,6 тис. світлових років від Землі. Масу нейтронної зірки дослідникам вдалося знайти завдяки затримці Шапіро — цей ефект проявляється в уповільненні світла, яке проходить поблизу масивного об’єкта. Чим масивніший об’єкт, тим вище затримка.

  Відкриття змушує вчених переглянути існуючі уявлення про поріг маси, після якого нейтронна зірка перетворюється в чорну діру. Раніше вважалося, що цей поріг становить близько 2,01 маси Сонця — однак виявлений об’єкт має масу 2,17 маси Сонця.

  Джерело Nature Astronomy

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин